پنجشنبه , 11 خرداد 1402 - 7:05 بعد از ظهر

مقصر اصلی در تغییر نام داماش/ مالک برای برند داماش وارد عرصه تیم‌داری شد

در جلسه هم‌اندیشی مدیرعامل داماش گیلان با تنی چند از هواداران این تیم به پرسش‌های مطرح‌شده پاسخ داده شد.

به گزارش داماش یار، جلسه هم‌اندیشی تنی چند از هواداران داماش گیلان با مدیرعامل این باشگاه در دفتر مدیریت باشگاه برگزار شد و به پرسش‌های هواداران پاسخ داده شد.

به گفته اسماعیل شاد، مدیرعامل باشگاه گیلان، در بحث تیم‌داری مالک این باشگاه به دلیل برند داماش وارد این عرصه شده و اگر نام داماش نبود، مالک به عرصه تیم‌داری در این باشگاه ورود نمی‌کرد.

وی با تأکید بر اینکه مالک برای استفاده از برند داماش به این عرصه ورود کرد، گفت: وقتی برای کارهای اداری به فدراسیون مراجعه کردیم با جمله « نام داماش را ثبت نمی‌کنیم!» مواجه شدیم.

نه بزرگ به مجوز نام «داماش» در حالی رخ داد که نامه کمیسیون ماده پنج، نامه هیئت‌های فوتبال آذربایجان غربی و گیلان و اداره کل ورزش گیلان در جیب مدیران قرار داشت.

شاد به گزارش داماش یار با اشاره به اینکه فدراسیون علاوه بر داماش، به تیم‌هایی نظیر راه‌آهن، صبای قم و چند تیم دیگر نیز مجوز نمی‌دهد، تأکید کرد: برای پیگیری بیشتر نزد آقایان عزیزی خادم و بهاروند مراجعه کردیم و علت را جویا شدیم؛ مسؤولین فدراسیون بدهکاری این باشگاه و تأکید فیفا را دلیل عدم مجوز به نام داماش عنوان کردند.

مدیرعامل باشگاه داماش عدم فرصت کافی برای شرکت در مسابقات را دلیل حضور تیم با نامی غیر از داماش عنوان کرد و گفت: هدفمان این بود از دو کانال ورود کرده و ابتدا در مسابقات شرکت کرده و به‌صورت هم‌زمان بحث‌های حقوقی پیرامون نام داماش را پیش ببریم.

به گفته شاد این‌طور نبایستی باشد که تیم ما «داماشیان» را ثبت کرده، افراد دیگری بتوانند به‌عنوان‌مثال تیم «داماش گیلان» را ثبت کرده و مجوز بگیرند.

شاد نام «داماشیان» را به «داماش» نزدیک دانسته و به همین دلیل انتقادات پیرامون مشکل مدیران این باشگاه با نام داماش را مردود دانست.

مدیرعامل باشگاه داماش به گزارش داماش یار با اشاره به اینکه حاضر به پرداخت بدهی‌های داماش‌های گذشته ( گفتنی است داماش گیلان و داماش گیلانیان دو باشگاه مجزا با دو مدیریت متفاوت در گذشته بوده‌اند) هستند منوط بر اینکه پول حاصل از ترانسفر و حق رشد جهانبخش به این باشگاه برسد، گفت: فدراسیون قویاً با این موضوع مخالف بوده و حاضر نیست پول جهانبخش به باشگاه برسد.( طبق اطلاعات داماش یار، پیش‌ازاین مدیریت باشگاه «داماش تهران» با وکلایی برجسته پول حق رشد را پیگیری کرده و به ثمر رساندند ولی با تهدید فدراسیون پا پس کشیدند.)

تشکیل کانون هواداران از دیگر موضوعاتی بود که توسط مدیرعامل باشگاه مطرح و شاد خواهان تشکیل این کانون از طریق کانال روابط عمومی باشگاه شد.

مازیار اصغرزاده، مدیر روابط عمومی باشگاه داماش نیز با اشاره به اینکه هیئت‌رئیسه کانون هواداران باشگاه تا پیش از پایان فصل تشکیل می‌شود، گفت: هیئت‌رئیسه کانون توسط هواداران انتخاب می‌شود و باشگاه نیز در این هیئت‌رئیسه عضو خواهد داشت.

شاد پس از توضیحات مدیر روابط عمومی باشگاه مجدداً در مورد اتفاقات داماش توضیحاتی ارائه کرده و اعلام داشت تقاص فینال جام حذفی در اهواز را می‌دهیم!

مدیرعامل باشگاه داماش با اشاره به اینکه از حضور سرمایه‌گذاران در باشگاه استقبال می‌کنیم با کنایه گفت: مثل بعضی از دوستان، سرمایه‌گذاران را فراری نمی‌دهیم و شرطمان این نیست صندلی مدیریت را تحت هر شرایط حفظ کنیم.

وی با اشاره به اینکه تلاش باشگاه، احیای نام داماش و بازگشت به این نام است، تصریح کرد: اگر برای احقاق حقمان نجنگیم، در آینده با خواسته‌های دیگری از فدراسیون مواجه می‌شویم.

مدیر روابط عمومی باشگاه داماش نیز بار دیگر در مقام پاسخگویی حاضر شد و با بیان اینکه هنگام اخذ مجوز به محمد مختاری گفته است که اجازه تیم داری با اسم تیم بدهکار طبق مصوبه فدراسیون فوتبال داده نمی‌شود، افزود: کاپیتان سابق و سرمربی فعلی باشگاه از آقای الماسخاله این موضوع را جویا شده و پس از تماس رئیس هیئت فوتبال گیلان با نورشرق، گفته شد که باشگاه را ثبت کنید.

اصغرزاده با تأکید بر اینکه پس از عدم مجوز فدراسیون مجدداً به آقای الماسخاله این موضوع گوشزد کردیم، گفت: ایشان در مقام پاسخگویی گفتند «روی هوا سؤالی پرسیدید» که بلافاصله با این پاسخ از سوی مان مواجه شدند که شما هم «روی هوا یک جوابی دادید!»

به گفته مدیر روابط عمومی باشگاه داماش، مدیرعامل داماش از رئیس هیئت فوتبال راهکار خواسته و ایشان خواهان تغییر نام شدند، این گفت‌وگو با واکنش تند نصیری، مالک باشگاه مواجه شده و وی گفتند اگر قرار بر تغییر نام بود اسم داریوش و اسم پسرم را بر روی تیم می‌گذاشتم!

اصغرزاده در پایان گفته‌هایش به کنایه گفت: مشخص است مقصر اصلی در قضیه تغییر نام داماش کیست و نمی‌خواهم اسم بیاورم؛ نبایستی دنبال نزدیک‌ترین مقصر باشیم بلکه بایستی دنبال اصلی‌ترین مقصر باشیم.

به گفته اصغرزاده، آقای الماسخاله مجدداً با آقای بهاروند تماس گرفته و با ابیات و لحنی تند از سوی مقام عالی‌رتبه فدراسیون فوتبال مواجه شدند.

به گزارش داماش یار، رونمایی از کیت اختصاصی باشگاه داماش گیلان طی هفته آتی حُسنِ ختام جلسه هم‌اندیشی تنی چند از هواداران با مدیرعامل باشگاه بود.

 

 

مطلب پیشنهادی

داماش گیلان میزبان دیدار رفت پلی‌آف صعود به لیگ یک

تیم فوتبال داماش گیلان با میزبانی از فولاد نوین اهواز در ورزشگاه سردار جنگل رشت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *