چهارشنبه , 2 اسفند 1402 - 5:24 قبل از ظهر

میثاقیان: ماموریت اول من هدایت داماش به لیگ یک و در ادامه لیگ برتر است

اکبر میثاقیان با اشاره به اینکه داماش یکی از تیم‌های باهویت فوتبال کشور است، گفت: اگر زنده ماندم شاید در لیگ برتر هم داماش را هدایت کردم. اما ماموریت اول من هدایت تیم به لیگ یک و در ادامه لیگ برتر است.

به گزارش داماش یار، اکبر میثاقیان بعد از سه دهه کار و  در سن ۶۹ سالگی هم چنان علاقمند است در داماش به مربیگری ادامه دهد. میثاقیان ازجمله چهره‌های شاخص فوتبال ایران در دهه‌های اخیر بوده و به همین جهت رسانه‌های کشوری با علاقه خاصی فعالیت ورزشی وی را دنبال می‌کنند. روزنامه خبر ورزشی گفت‌و‌گویی با سرمربی داماش گیلان ترتیب داده که در ذیل متن گفت‌وگو را می‌توانید بخوانید:

آیا در سن ۶۹ سالگی و بیش از سه دهه کار تصمیم ندارد بازنشسته شود؟

من با بیکاری میانه خوبی ندارم. با او دعوایمان می‌شود و این برای من خوب نیست. من با کار به دنیا آمدم و با کار هم می‌روم. خارج از شوخی کار کردن را دوست دارم نه فقط به خاطر درآمد.

این شاید یکی از انگیزه‌های کار کردن باشد. اما من مربیگری را دوست دارم و هر کس هر چیزی را دوست دارد دلش می‌خواهد در کنارش باشد و دوری از آن اذیت کننده است.

من عاشق مربیگری در فوتبال هستم  همان طور که عاشق اعضای خانواده ام هستم. بعد از جدایی از شهر خودرو که دوست ندارم درموردش حرف بزنم پیشنهاد شهرداری نوشهر پیش آمد. در این شهر خاطرات خوبی برایم رقم خورده است و مردم نوشهر به خاطر تلاش‌هایم در شموشک هنوز من را دوست دارند و به من محبت می‌کنند.

می‌خواستم یک بار دیگر خاطرات خوبی در نوشهر بسازم. اما مذاکره کردم و احساس کردم شرایط برای موفقیت من مهیا نیست. البته از دیدگاه من. دوست دارم موفق باشم. پیشنهاد داماش که پیش آمد دوباره برای کار راغب شدم. چون شهر رشت و مردمانش را دوست دارم. همین طور تیم داماش یکی از تیم‌های باهویت فوتبال کشور است. اصولا کار کردن در تیم‌هایی که هویت دارند و تماشاگر پشت آن تیم است را دوست دارم.

اینطوری احساس می‌کنی برای جامعه ثمر بخش هستی. وقتی تیم را بالا بیاوری مردمان یک شهر خوشحال می‌شوند و این خوشحال کننده است و احساسی که آن موقع داری با هیچ چیز قابل تعویض نیست. من به داماش آمدم تا تیم را به لیگ برتر بیاورم. دست نیاز را به سوی تماشاگران این تیم دراز می‌کنم. همین طور مدیران شهر و استان. جای داماش لیگ برتر است نه لیگ ۲. به خصوص که فوتبال گیلان سرشار از استعداد است. تیمی‌که چنین تماشاگرانی دارد حیف است در لیگ ۲ باشد.

گفته اید اگر تیم به لیگ برتر صعود کند مربیگری را کنار می‌گذارید! جریان چیست؟

شاید هدایت تیم داماش از لیگ ۲ به لیگ برتر آخرین ماموریت من در فوتبال باشد. من در کار خود جدی هستم و توان می‌گذارم و در این راه خیلی حرص و جوش می‌خورم. شاید بعد از هدایت داماش به لیگ برتر دیگر تاب و توانی برای من باقی نماند. اگر زنده ماندم شاید در لیگ برتر هم این تیم را هدایت کردم. اما ماموریت اول من هدایت تیم به لیگ یک و در ادامه لیگ برتر است. این خیلی خیلی کار سختی است و اگر موفق به انجام آن شوم شاید خوشحال برای همیشه مربیگری را کنار بگذارم. می‌خواهم در اوج مربیگری را کنار بگذارم. (با خنده)

مطلب پیشنهادی

داماش گیلان ۱ – ۱ فجر سپاسی؛ تساوی لحظه آخری پسران شهر باران

تیم فوتبال داماش گیلان با تساوی لحظه آخری مقابل فجر شهید سپاسی شیراز موفق شد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *