شنبه , 2 بهمن 1400 - 6:43 قبل از ظهر

نگاه ویژه شورای ششم رشت به امر توسعه و حمایت از ورزش/ سپیدرود و داماش نیازمند حمایت‌های جدی برای بازگشت به‌روزهای اوج هستند

در دیدار رئیس شورای شهر رشت و مدیرکل ورزش و جوانان گیلان بر نگاه ویژه شورای ششم رشت به امر توسعه و حمایت از ورزش و لزوم حمایت‌های جدی از سپیدرود و داماش تاکید شد.

به گزارش داماش یار و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای رشت رئیس شورای اسلامی شهر رشت امروز در دیدار با مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان گیلان با تبریک آغاز هفته وحدت و گرامی داشت هفته تربیت‌بدنی اظهار کرد: ما قصد داشتیم از این مجموعه خدوم و پرتلاش در صحن شورای رشت تجلیل کنیم اما با توجه به اینکه جلسه این هفته شورا برگزار نشد، به همراه جمعی از دوستان برای عرض تبریک هفته تربیت‌بدنی در اداره کل ورزش و جوانان گیلان حضور پیدا کردیم.

محمدحسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه هزینه انجام چنین دیدارهایی به‌صورت شخصی پرداخت می‌شود افزود: با توجه به احساس تکلیفی که در قبال زحمات این مجموعه خدوم وجود دارد بر خود واجب دانستم تا در این نشست قدردانی‌ام را نسبت به تلاش‌های این مجموعه در راستای توسعه ورزش در شهر رشت و استان گیلان اعلام کنم.

وی با تأکید به اینکه جامعه ورزش، خانواده بسیار بزرگی است بیان کرد: شورا و شهرداری رشت علیرغم تمامی محدودیت‌هایی که دارد همواره در حد توان از توسعه ورزش حمایت کرده است و در این راستا در دوران فعالیت شورای چهارم که بنده نیز به‌عنوان عضو شورا در آن دوره حضور داشتم تلاش کردیم تا با حمایت از تیم‌های فوتبال سپیدرود و داماش، بار دیگر زمینه‌های حضور این دو تیم پرطرفدار و مردمی را در مسابقات لیگ برتر فراهم کنیم و به حول الهی و با حمایت‌های انجام‌شده در آن دوران تیم فوتبال سپیدرود رشت پس از سالها انتظار به لیگ دسته اول و متعاقب آن لیگ برتر فوتبال کشور صعود کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به تلاش‌های شورای چهارم رشت به‌منظور خرید امتیاز تیم فوتبال سپیدرود بیان کرد: با توجه به موانع و محدودیت‌های قانونی که در این حوزه وجود دارد نتوانستیم امتیاز این تیم را خریداری کنیم و متأسفانه مشکلات مالی یکی از بزرگ‌ترین دلایل عدم موفقیت‌های تیم‌های ورزشی رشت است و به لحاظ حضور مربیان و بازیکنان فنی و کاربلد در رشت و گیلان کمبودی وجود ندارد.

واثق کارگرنیا به نگاه ویژه شورای ششم رشت به امر توسعه و حمایت از ورزش اشاره کرد و گفت: خوشبختانه طی همین مدت کوتاه با حمایت‌های انجام‌شده، تیم فوتسال شهرداری رشت موفق به کسب مقام نائب قهرمانی در جمع تیم‌های فوتسال شهرداری‌های کشور شد و در حال حاضر نیز تیم شنای شهرداری رشت به‌منظور حضور در یک دوره از مسابقات اعزام‌شده است که امیدواریم در این عرصه نیز اتفاقات خوبی برای رشت رقم بخورد.

وی به دیدار اخیر با رئیس هیئت ورزش‌های همگانی گیلان اشاره کرد و گفت: در این دیدار مباحث خوبی مطرح شد و قصد داریم با همراهی هیئت ورزش‌های همگانی و شهرداری رشت، فضای پارک‌های سطح محلات را به سمت و سویی هدایت کنیم تا ورزش و نشاط به‌صورت رایگان در اختیار عموم شهروندان قرار بگیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به ایجاد ست‌های ورزشی و نصب سیستم صوتی در برخی از پارک‌های سطح رشت تصریح کرد: متأسفانه از برخی از پارک‌های سطح رشت صداهای خوبی به گوش نمی‌رسد و برخی از افراد که تحت عنوان مربی در بعضی از پارک‌ها برای ارائه ورزش همگانی شرکت می‌کنند دارای تجارب لازم نیستد و گاها نیز اقداماتی توسط آنان انجام می‌شود که در شان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیست.

کارگرنیا با بیان اینکه باید برای ارائه ورزش‌های همگانی در سطح پارک‌های رشت از حضور مرییان مجرب و متعهد استفاده شود گفت: با صحبت‌های انجام‌شده در دیدار با رئیس هیئت ورزش‌های همگانی قرار است این هیئت به این موضوع ورود کند و با فراهم کردن شرایط مناسب برای حضور مربیان مجرب و متعهد فضا به‌خوبی مدیریت شود و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت نیز از این بابت هزینه‌ای به این مربیان پرداخت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه برخی از ست‌های ورزشی موجود در سطح پارک‌های رشت از استاندارد لازم برخوردار نیستند افزود: برخی از این ست‌ها معایبی دارند که ممکن است موجب بروز مشکلاتی برای شهروندان شود و در این راستا قرار است با هماهنگی انجام‌شده مابین هیئت ورزش‌های همگانی و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت نسبت به بررسی این ست‌های ورزشی و رفع مشکلات آنان اقدام شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به توسعه ورزش در سطح محلات رشت اشاره کرد و گفت: ۶۴ بازی در زیرمجموعه ورزش همگانی قرارگرفته است که برخی از آن‌ها ریشه در سنت‌ها و آداب‌ورسوم بومی محلی این دیار دارد و با توجه به تغییر نگاه جامعه و گرایش به بازی‌های امروزی و مدرن، متأسفانه این بازی‌ها به فراموشی سپرده‌شده است و امیدوارم با تعامل ایجادشده مابین شورا، شهرداری و اداره کل ورزش و جوانان گیلان پس‌ازاین شرایط به نحوی مدیریت شود که این بازی‌ها دوباره در محلات گسترش و موجب نشاط و شادمانی اجتماعی شود.

محمدحسین واثق کارگرنیا با تأکید به اینکه باید نسبت به شناخت استعدادها در محلات رشت ورود کنیم بیان کرد: در گذشته شهر رشت و استان گیلان در بسیاری از رشته‌های ورزشی ازجمله کشتی و غیره جزو قطب‌های کشور بود و در تلاشیم تا بار دیگر با فراهم کردن بستر مناسب در محلات رشت و شناخت استعدادهای نهفته گام روبه‌جلویی در حوزه ورزش این شهر با تعاملات مابین سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و اداره کل ورزش و جوانان گیلان برداریم.

وی با اشاره به اینکه پیشنهاد می‌کنم یک روز در هفته به‌روز ورزش و شهرداری اختصاص پیدا کند افزود: این طرح به‌صورت پایلوت در یکی از پارک‌های سطح رشت برگزار شود تا پس‌ازآن زمینه‌های مشارکت دیگر دستگاه‌ها و متعاقب آن گسترش ورزش همگانی رقم بخورد.

قدردانی مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان از رئیس شورای رشت

مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان نیز در این دیدار ضمن قدردانی از اقدام رئیس شورای شهر رشت در خصوص تقدیر از جمعی از مجموعه تربیت‌بدنی گیلان هم‌زمان با هفته تربیت‌بدنی اظهار کرد: تا پیش‌ازاین هیچ‌گاه این اقدام توسط دستگاه‌های دیگر انجام‌نشده بود و از این بابت از ریاست شورای ششم سپاس گذاریم.

مریم بخشی به حمایت‌های شورا و شهرداری رشت از دو تیم فوتبال داماش و سپیدرود اشاره کرد و گفت: به‌غیراز شورا و شهرداری رشت هیچ‌کدام از دستگاه‌ها از دو تیم فوتبال سپیدرود و داماش حمایت مالی انجام نداده‌اند.

سپیدرود و داماش نیازمند حمایت جدی

وی با تأکید به اینکه سپیدرود و داماش نیازمند حمایت‌های جدی برای بازگشت به‌روزهای اوج هستند بیان کرد: به اداره کل ورزش و جوانان گیلان پیشنهاد واگذاری یکی از معادن به‌منظور تأمین هزینه‌های مربوط به این دو تیم شده است که با توجه به اینکه این اداره کل سازوکارهای لازم را در اختیار ندارند، از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تقاضا دارم تا با توجه به اینکه شورا و شهرداری رشت سازوکارهای لازم به‌منظور بهره‌برداری از این معدن را در اختیاردارند، با واگذاری این معدن به شورا و شهرداری رشت با بهره‌برداری از این معدن در تأمین هزینه‌های دو تیم داماش و سپیدرود نیز اقدامات خوبی از این منبع انجام شود.

بخشی با استقبال از پیشنهاد رئیس شورا مبنی بر نام‌گذاری یک روز از هفته به نام ورزش و شهردار بیان کرد: روز چهارشنبه هفته آینده را به این نام اختصاص می‌دهیم و امیدواریم با این اقدامات شاهد گسترش ورزش همگانی در شهر باشیم.

مطلب پیشنهادی

به کسب پیروزی در دربی گیلک‌ها نیاز مبرم داشتیم/ ماندگاری در داماش به خاطر هواداران

سرمربی تیم فوتبال داماش گیلان با اشاره به اینکه کسب سه امتیاز مقابل شهروند رامسر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *