تاریخ : سه شنبه، 10 ارديبهشت ماه، 1392
موضوع : مصاحبه و گفتگو

فرامرز الماس‌خاله : نتیجه مذاکرات محجوب و عابدینی مثبت است/ نام داماش تغييرناپذير است

سایت هواداران داماش گیلان - اف سی داماش دات آی آر : این روز‌ها فوتبال گیلان حال و روز خوبى ندارد، چراکه دو تیم داماش و ملوان با سختى و به صورت میلیمترى توانستند خود را در لیگ حفظ کنند و سپیدرود همچنان در فراموشخانه لیگ دسته2 باقى ماند. از همه مهم‌تر هر سه‌ى این تیم‌ها از مشکلات وحشتناک مالى رنج مى‌برند و اتفاقا اوضاع مالکان‌شان هم اصلا خوب نیست.

برای آگاهی بیشتر از کم و کیف فوتبال گیلان در آینده، به سراغ رئیس هیات فوتبال این استان رفتیم. گفتگوی الماس‌خاله رئیس هیات فوتبال گیلان با خبرنگار گل در رشت پیش روی شماست.

تیم‌هاى گیلانى این روزها اوضاع مناسبی ندارند. برای حل این مشکلات چه برنامه‌ای در پیش دارید؟

ببینید؛ این افتخار گیلان است که دو تیم در لیگ بر‌تر دارد چون بسیارى از استان‌هاى ما از این موهبت محروم‌اند. البته ما نگاه‌مان به جلو است و دوست داریم مثل تبریز سه تیم داشته باشیم، اما در نظر داشته باشید که همه‌ى تیم‌هاى استان ما خصوصى هستند و از معدود تیم‌هایى هستند که استاندارد اى.‌اف.سى را براى خصوصى‌سازى کاملا رعایت کرده‌اند. شما بهتر مى‌دانید وقتى صحبت از بخش خصوصى مى‌شود، با این اوضاع بد اقتصادى که همه‌گیر است طبعا وضع مالى تیم‌هاى ما هم به هم مى‌ریزد. البته مدیریت ملوان اعلام کرده به زودی مشکلات را حل مى‌کند ولى در رابطه با داماش وضع کمى پیچیده‌تر است و باید هر چه زود‌تر یک خریدار مناسب برای این تیم پیدا کرد.

متن کامل را در بیشتر ببینید :حالا که بحث به فروش داماش رسید، در مورد خریدار جدید این تیم توضیح دهید. مى‌گویند محجوب از دوستان شما بوده؟

بله، ایشان از افراد سر‌شناس هستند و امیدوارم با مهندس عابدینى به توافق برسند. چون عقیده دارم همان‌طور که عابدینى در فوتبال ما یک برند محسوب مى‌شود، محجوب هم یک چهره بانفوذ و مورد اعتماد است که ترکیب این‌ها مى‌تواند همه‌ى مشکلات را حل کند. در داماش بزرگ‌ترین مشکلى که وجود داشت این بود که دوستان حرف‌هایشان را به جاى این‌که رو در رو بزنند در رسانه‌ها به هم مى‌گفتند و باعث سوتفاهم شده بود. من خبر دارم که نتیجه مذاکرات دو طرف مثبت بوده و با هر دو طرف صحبت کرده‌ام. فکر مى‌کنم همه چیز حل شود، به شرطى که‌‌ همان ابتدا سنگ‌هایشان را با هم وا کنند و هر کدام حدود را رعایت نمایند.

این‌که گفته می‌شود محجوب یا خریداران دیگر مى‌خواهند نام داماش را عوض کنند صحت دارد؟

ابدا. ما همان‌طور که خط قرمزمان عدم جابه‌جایى تیم است، با تغییر اسم داماش هم مخالفت مى‌کنیم. خیال همه راحت باشد، داماش همیشه داماش خواهد ماند. چرا که این یک نام گیلانى است و متعلق به همه‌ى استان است نه یک فرد خاص. آقاى محجوب مى‌ترسید که نام داماش باعث شود مجموعه را به مجموعه منصور آریا ربط بدهند، اما من به ایشان گفتم امیرمنصور آریا به داماش هویت نداد، بلکه این نام داماش بود که به آن‌ها اعتبار بخشید و حالا شما یا هر خریدار دیگر هم مى‌توانید از این نام جان بگیرید. اتفاقا محجوب هم از خطه‌اى مى‌آید که به نوعى نزدیک به‌‌ همان منطقه داماش است. مطمئن باشید ما همه تلاش‌مان را براى حفظ این نام گیلانى خواهیم کرد.

بحث مشکلات فرهنگى در ورزشگاه‌ها؟

شما اول ببینید ما به تماشاگر چه داده‌ایم. بلیط‌فروشى ما خوب است؟ ورزشگاه‌هاى ما شرایط راحت براى آن‌ها دارند؟ اصلا چه چیز ما در ورزشگاه اسلامى است که ما توقع رفتار اسلامى از آن‌ها داریم؟! اصلا یک دستشویى مناسب براى تماشاچى داریم؟ بعد مدیر و بازیکن در رسانه همه چیز به هم مى‌گویند ولى ما مى‌خواهیم با چند شعار و یک واژه فرهنگى که قبل از نام هر باشگاه است همه چیز را درست کنیم. من یک سوال از شما مى‌پرسم؛ باشگاه‌هاى ما که میلیاردى هزینه مى‌کنند چه مقدار بودجه براى بسترسازى فرهنگى هواداران‌شان کنار گذاشته‌اند؟ خودم جواب مى‌دهم: تقریبا هیچى!! ما اگر بخواهیم می‌توانیم خیلى سریع و راحت محیط ورزشگاه‌ها را سالم کنیم. مگر همین جوان یک خیابان آن طرف‌تر وقتى به سینما مى‌رود به کسى فحش مى‌دهد؟ پس ما باید براى حل مشکل از خودمان شروع کنیم.

رادنی دیدار / سایت گل


فرامرز الماسخاله تارنمای هواداران داماش رئیس هیئت فوتبال رئیس هیئت فوتبال گیلان

منبع این مقاله : :سایت هواداران داماش گیلان
آدرس این مطلب : http://fcdamash.ir/807//مصاحبه/فرامرز-الماس‌خاله-:-نتیجه-مذاکرات-محجوب-و-عابدینی-مثبت-است/-نام-داماش-تغييرناپذير-است/