تاریخ : پنجشنبه، 5 ارديبهشت ماه، 1392
موضوع : اختصاصی سایت,تجزیه و تحلیل

دردنامه هوادار داماشی خطاب به مسئولین !

سایت هواداران داماش گیلان - اف سی داماش دات آی آر : متن زیر دردنامه ( غمنامه ) یک هوادار دو آتیشه می باشد که مطمئنا حرف دل خیل عظیمی از هواداران شهر باران است .

با سلام

از طرف : یک هوادار

به : مسئولین ، نمایندگان و آقای مالک

امروز که قلم بر دست گرفته ام میخواهم از یک درد بگویم از درد مردمان یک خطه یک ایل یک جامعه که در زندگی خود کم سختی نکشیدند. مردمی که در زندگی پر مشقت خود مردانه چون کوه استاده اند و با مشکلات میجنگند.مردمانی که در طول تاریخ از نظر تمدن و فرهنگ پیشگام بوده اند و به اصطلاح دروازه ی تمدن ایرانند ؛ در عرصه بسیاری از کارهای فرهنگی اولین بودند . مردمانی که یا کشاورزند یا صیادند یا دامدار.در طول تاریخ چه از حمله ی اعراب گرفته چه تا زمان اسطوره ی گیلان میرزا عرصه را خالی نکردند و چون کوه مقاوم بودند ؛ تمام قد ایستادند.آری میخواهم از غم و درد گیلان بگویم نامش هم مهم نیست بگذارید :

نمیدانم غمنامه نه نه بگذارید دردنامه . آری این یک دردنامه است.

اگر کمی اهل فوتبال باشید میدانید که در سطح اول فوتبال ایران 2 تیم از گیلان حضور دارند و شاید به واسطه ی آن مردم در اقساء نقاط ایران بارها نام رشت و انزلی و گیلان را بر زبان بیاورند اما هیچکس در مورد مشکلات فوتبال این خطه صحبت نمیکند.

این بار به واسطه ی قطعی شدن سومین فصل متوالی حضور داماش در لیگ تصمیم گرفتم کمی از مشکلات بگویم و به صورت یک نامه به مشکلات دوسال اخیر این فوتبال اشاره کنم . یک نگاه مرور وار به مشکلات فوتبال این استان در غالب نامه ای به مسئولین البته اگر گوش شنوایی باشد اگر نمایندگان عزیز و شریف ما علاوه بر هفته ای یک بار حرکت نمادین و آمدن به استادیوم کار دیگری برای فوتبال این شهر بکنند اگر مسئولین تراز اول شهر کمی همت کنند که اگر بخواهند اکنون به جای اینکه در پشت میله های اوین بودند اکنون در قلب تک تک جوانان این استان جای داشتند.

مقاله کامل اف سی داماش را در بیشتر ببینید :امروز که در آخرین روزهای لیگ هستیم و همه از برد مقابل قهرمان 3سال اخیر و بهترین تیم دهه ی اخیر ایران خوشحالیم همه مشکلات را فراموش کردیم. مشکلاتی که شاید پارسال من ِ هوادار عکس های تمرین داماش در ترکیه با آن هتل و لباس پر زرق و برق آدیداس در سایت داماش را می دیدم ته دلم میگفتم خدارا شکر تمام شد.

همه از یک رنسانس در فوتبال رشت حرف میزدند از کار نا تمام پگاه در سال 86 از خرید بازیکنان تراز اول از آسیایی شدن واما لیگ برای ما رشتیها آغاز شد !

بازی های خوب داماش ؛ استقلال به زحمت مارا برد . در رشت هواداران با حضور حداکثری حمایت میکردند و روزگار بر وفق مراد.اما چه زود ورق بر میگردد.پس از یک بازی خوب از داماش در مقابل تراکتور در گیری با تبریزیها و نود.

از این باخت شروع شد . حاشیه های بازی سوژه خوبی به نود داد تا کمکم فردوسی پور با حداکثر توان برای رشت حاشیه درست کند اوضاع ما کمی خراب شده بود که مربی عوض شد و مربی جدید آمد.

ابوالقاسمپور که شناخته شد بود کار را بلد بود انزلیچی ها را زمین گیر کردیم و تیم خوب بازی میکرد تیم بر وفق مراد هواداران بود اما ...

اختلاس

نام شومش خوشی ها را با خود برد و هنوز که هنوز است با آن در گیریم.هر وقت نتیجه نمیگیریم فقط میشنویم پول و هر وقت نتیجه میگیریم آرزوی پول میکنیم.

ابوی محبوب رفت کمکم یک دشمن جدید هم پیدا کردیم ؛ کمیته ی انضباطی.

محرومیت از بازی خانگی و جریمه های مالی و حاشیه سازی  بازیکنان  و دوست که همیشه به ما لطف داشت برنامه ی پر طرفدار نود .

به هر زحمتی بود لیگ تمام شد با یک رتبه ی تک رقمی .مشکلات را پشت سر گذاشتیم اما همچنان بی پول.

مردم هم خوشحال بی آنکه فکر این باشند که فصل بعد چه میشود کسی فکر فصل بعد نبود پای صحبت هر کس می نشستی می گفتند خدا بزرگ است و فقط آرزو

اما لیگ جدید هم آمد نمایندگان که رای آورده بودند در ابتدا شعار هایی برای حل مشکل داماش دادند تا حدی هم عملی کردند حداقل میتوان گفت تلاششان را کردند اما نتیجه ی مطلوب حاصل نشد و داماش بدون مالک به لیگ آمد .

اما خیلی زود عابدینی کار خود را کرد در رشت عروسی برپا شد همه خوشحال و پیکان 5تایی ...قرمزهای پایتخت هم زمین گیر شدند ولی .....

وای خدای من ! دوباره مالک جدید دبه کرد و نوای بی پولی از رختکن داماش به گوش رسید .

دربی را هم که به طرز فجیهی باختیم .

 اما در جام حذفی کولاک کردیم و تمام قدرتهای ایران را در رشت زمین گیر کردیم.

 دیگر سر ناسازگاری کمیته ی انضباطی به اوج رسید محرومیتهای بی دلیلی کنار کشیدن مالک و رفتن سر مربی اما گفتم که مردم این خطه مرد روزهای سختند ایستادند و جنگیدند و سپاهان را بردیم و ماندیم.

ماندیم آنهم چه ماندنی قهرمان تعیین میکنیم و برای خودمان کسی هستیم یک ایران از ما حساب میبرد در قهوه خانه ها که میشینی همه خوشحال اما مسئولن عزیز حکایت همان حکایت پارسال است نه پولی نه مالکی نه آینده ای و نه برنامه ای برای آن .

اما آقایان نماینده نمیشد به جای شعار انتخاباتی که داماش را نجات میدهیم کمی به فکر ماهم بودید ؟

آقای قویدل نمیشد کمی به فکر امثال من که از مدرسه و دانشگاه زدیم و آمدیم ورزشگاه بودید ؟

نمیشد فقط 1% به جای صنعت چای به فکر ما بودید که با اتوبوس تا تهران رفتیم از درس زدیم از کار زدیم سختی و خستگی را به جان خریدیم و وقتی بازی تمام شد فقط از بازیکنان شنیدیم پول نداریم .

اما باز هم مرام مردم گیلان چیز دیگری است در روزگاری که همه خود را برای سقوط آماده میکردند مردان بارانی کاری کردند کارستان تا ایران بداند ارزش غیرت بیشتر از پول است.

اما صحبت من با شماست آقای قویدل که با وعده آمدید و با ادعا رفتید . نمایندگان ! با شماست که شعار دادید و شورای شهر را منحل کردید .

فقط وقتی میبریم در جلوی دوربین هستید؟

موقع باخت به ملوان کجا بودید؟

موقع باخت به فجر کجا بودید؟

آری غم مردمانم تمامی ندارد این ها را برای شما مسئول عزیز و مردم گرامی که این متن را خواندید گفتم تا بگویم حکایت همان حکایت پارسال است .

باید فصل بعد منتظر یک معجزه باشیم تا شاید کسی از کره ای دیگر بیاید و دست پر محبت و جیب پر پولش را بر سر ما بکشد یا مثل همین فصل انتظار غیرت بازیکنان و معجزه ای چون سپاهان.

حالا که در آستانه انتخابات دوره ی جدید شورای شهر هستیم میخواهیم به کاندیدای عزیز بگوییم خواهشا وعده ندهید این تیم تمام آمال و آرزوی ماست این تیم ناموس ماست این تیم با یک بردش هفته ی مان را رویایی می کند و با باختش مجلس ختم میشود.این تیم زندگی ماست کار ماست و تمام انگیزه ی ماست .

کاندیدای شورای شهرو مسئولین گرامی خواهشا عاجزا از الان به فکر فصل بعد باشید .

ما دیگر طاقت نداریم

با احترام خداحافظ

آیدین اسماعیلی


داماش گیلان هواداران داماش اختلاس میلیاردی داماش باشگاه داماش Damash Damash Fans Damash Website

منبع این مقاله : :سایت هواداران داماش گیلان
آدرس این مطلب : http://fcdamash.ir/804//اختصاصی سایت/دردنامه-هوادار-داماشی-خطاب-به-مسئولین-!/