تاریخ : چهارشنبه، 12 مرداد ماه، 1390
موضوع : اختصاصی سایت

حضور پرشور هواداران داماش هم نتواست مانع توقف مردان دیار میرزا کوچک شود

سایت هواداران داماش گیلان

در یک شب مهتابی ، شهر باران های نقره ای پس از دو سال دوری از لیگ برتر بار دیگر شاهد نبرد مردان دریای کاسپین در این مسابقات بود . در شبی که با حضور پر شور هواداران رشتی می شد انتقام سختی از نفت گرفت این مردان پیروانی بودند که به مراد خود رسیدند . داماش گیلان با ترکیب اولیه زیر پا به میدان مسابقه گذارد :

محمد محمدی، آلوز، علیرضا نظیف‌کار، مهدی مهدوی‌کیا، ابوذر رحیمی، محمد غلامی، عباس آقایی، محمدرضا مهدوی(کاپیتان)، جهانگیر عسگری، داسیلوا، بهنام افشه.

نفت آبادان نیز با این ترکیب به مصاف داماش رشت آمد :

حبیب دهقانی، هدایت شهریاری، مصطفی صبری، میثم امیری، هادی رمضانی، سیامک کوهنورد، امید شریفی‌نسب، علی ممبینی(رسول نویدکیا)، عباس مرداسی، لئون پاچاجیان(نبی ساکی)، فونیکه ‌سی(روح الله عرب).

داماش بر خلاف هواداران پرشورش بازی را کسل و بی روح آغاز نمود.از همان ابتدای بازی می شد حدس که امشب نمی توانیم شاهد جشن و پایکوبی در دیار میرزا کوچک باشیم دردقایق ابتدایی بازی ، نفت آبادان گرفتار جو وحشتناک ورزشگاه پیر عضدی شده بود و حضور چیزی نزدیک به 15000 هوادار گیلانی بر بازی آنان تاثیر منفی گذاشته بود. داماش از این فرصت طلایی نتوانست بخوبی بهره ببرد و هز چه از جریان بازی می گذاشت این شاگردان غلام پیروانی بودند که بر بازی تسلط می یافتند . آنها حتی می توانستند در این نیمه به گل هم برسند که فرصت هایشان یکی پس از دیگری به هدر می رفت. این نیمه را داماش با یک بازی ضعیف به پایان رسانید گویا هنوز از فشار طاقت فرسای بدنسازی بازیکنانش رهایی نیافته اند.بی برنامگی در بازی داماش کاملا قابل لمس بود.

با شروع نیمه دوم ، سیامک سرلک و زنیدپور جایگزین افشه و آقایی شدند . میلاد در دو نوبت با استفاده از مهارت فنی و دریبل زنی اش توانست موقعیت گلزنی ایجاد نماید اما او بتنهایی نمیتوانست کاری از پیش ببرد . گویا مردان داماش خیال بردن نداشتند و ستاره های شهر باران در آسمان ، یکی پس از دیگری کم سو و محو می شدند . خبری از غلامی آماده نبود . کاپیتان مهدوی آن نشاط همیشگی را نداشت ولو اینکه بسیار دونده ظاهر شده بود . مهدوی کیا در حد بازیککن لیگ یکی هم نبود . آقایی ، سرلک ، ... گویا ستاره های داماش در بد بازی کردن گوی سبقت را از هم رباییده بودند. در دقایق میانی نیمه دوم بود که حسین ابراهیمی جایگزین جهانگیر عسگری شد اما او هم همانند عسگری نتوانست کاری از پیش ببرد و جزء بد های داماش بود .

بازی با تک موقعیت های نفت آبادان و همچنین حملات جسته گریخنه مردان شهر باران ادامه پیدا کرد اما حاصل کار دو تیم چیزی جز نتیجه تساوی بدون گل نبود.

حاشیه های بازی در ادامه مطلب ببینید :چیزی نزدیک به 15000 نفر این بازی را از نزدیک نظاره گر بودند که در کمال تعجب اسکوربورد ورزشگاه تعداد حاضرین را 6100 نفر اعلام کرد.

نور عالی ورزشگاه ، صندلی های نو ، تجهیز سایر قسمت های عضدی نمای دلنشینی را به این ورزشگاه پیر شهر داده بود.

امیر عابدینی از نزدیک نظاره گر این بازی بود و احتمالا در این بازی بیش از همه حرس می خورد.

غلامرشا جباری داور جوان این دیدار ، داسیلوا بازیکن داماش و میثم امیری بازیکن نفت آبادان را با کارت زرد جریمه نمود .

چیزی در حدود 10 هوادار ! آبادانی این بازی را از جایگاه میهمان نظاره گر بودند . آن ها احتمالا از(( مهمان نوازی )) رشتی ها جا خوردند چون این واژه برای آنها نا آشناست .

نکته عجیب این بازی تجهیز نیروی انتظامی رشت به تفنگ هایی بود که با آن ها برای شلیک گاز اشک آور استفاده میشد ؛ همچنین سربازان مستقر در جایگاه مجهز به ماسک ضد اشک آور ! بودند .

حضور پرشور هواداران و تشویق یکپارچه و بی امان آن ها بارزترین حاشیه این بازی سرد و بی روح بود.


داماش گیلان نفت آبادان ورزشگاه عضدی مردان دیار میرزا کوچک مردان دیار کاسپین امیر عابدینی

منبع این مقاله : :سایت هواداران داماش گیلان
آدرس این مطلب : http://fcdamash.ir/79//اختصاصی سایت/حضور-پرشور-هواداران-داماش-هم-نتواست-مانع-توقف-مردان-دیار-میرزا-کوچک-شود/