تاریخ : يكشنبه، 8 مرداد ماه، 1391
موضوع : مصاحبه و گفتگو

فراهانی : کوچکترين لغزشی داشته باشم رودباریان جايم را خواهد گرفت / دو روز است قیافه بازیکنان تغییر کرده !

سایت هواداران داماش گیلان - اف سی داماش دات آی آر : در دو ديدار اخير داماش ميلاد فراهاني دروازه‌بان جوان کرجي اين تيم يکي از خوب‌هاي تيمش بود و تا حدود زيادي خيال کادرفني را از دروازه راحت کرد. او فصل گذشته نيز در اواخر مسابقات به طور فيکس به ميدان رفت و عملکرد قابل‌توجهي از خود به نمايش گذاشت تا کادرفني در فصل جديد به عنوان نفر اول معرفي‌اش کند. گفت‌وگوي 90 را با فراهاني 24 ساله بخوانيد که فصل گذشته با محمد محمدي رقابت داشت و اين فصل حسن رودباريان را در کنارش مي‌بيند.

چرا در پيکان به حقت نرسيدي، درحالي که از پايه‌هاي اين باشگاه کارت را آغاز کرده بودي؟
من 10 سال عضو تيم پيکان بودم ولي چون اين باشگاه چندان به بازيکنان جوان بها نمي‌داد نتوانستم به حقم برسم. به جز من هم پولادي، خدابنده‌لو، ربيع‌خواه و خيلي‌هاي ديگر بودند که از پايه‌هاي پيکان کارشان را آغاز کردند ولي به حق‌شان نرسيدند.

يک سال هم پيکان سر همين جوانگرايي سقوط کرد؟
آن سال مي‌خواستند هزينه‌ها را کمتر کنند تا بدهي‌هاي باشگاه را پرداخت کند ولي همه چيز عوض شد و تيم سقوط کرد. البته اين را هم بگويم يک عده‌اي مشاوره بد دادند و علت سقوط بيشتر به همين مشاوران مربوط مي‌شود!

فصل گذشته به داماش پيوستي و کم‌کم توانستي نفر اول تيمت شوي درحالي که محمد محمدي را در مقابل داشتي؟
من با محمدي در پيکان همبازي بودم و مي‌دانستم رقابت با او کار بسيار سختي است. فصل گذشته هم که توانستم نفر اول شوم، شانس آوردم او در زمين چمن بازي نکرد وگرنه نيمکت‌نشين کردن محمدي به اين سادگي‌ها هم نيست که فکر مي‌کنيد.

آخر هر موقع در ترکيب قرار گرفتي خوب کار مي‌کردي؟
اين بهترين موقعيت بود که من خودم را نشان دهم. خدا خواست هر موقع به من ميدان دادند خوب کار کنم و مزد زحماتم را بگيرم.

 

متن کامل مصاحبه را در ادامه مطلب ببینید :از آزاد شدن دروازه‌بان خارجي نترسيدي؟
قبل از اين که اين اتفاق بيفتد آقاي عابديني به من گفته بود چون فصل گذشته راضي‌کننده بودي نيازي نمي‌بينم دروازه‌بان خارجي بگيرم. به همين دليل زياد برايم مهم نبود. هرچند رقابت با محمدي و رودباريان هم کار راحتي نيست.

فکر مي‌کني رودباريان رقيب سختي برايت باشد؟
قطعا همين طور است و اگر کوچکترين لغزشي داشته باشم او جايم را خواهد گرفت. به هرحال او دروازه‌بان شناخته شده است و تجربه ملي هم دارد.

کدام مربي فصل گذشته کمکت کرد تا پيشرفت کني؟
بعد از دينورزاده هر دو مربي به يک اندازه کمکم کردند.

يادت هست در چه بازي‌هايي خيلي خوب کار کردي؟
بازي برابر ذوب‌آهن و پرسپوليس که ناتمام ماند و اين فصل هم در بازي برابر فولاد خوزستان.

در بازي برابر آلومينيوم در يک صحنه با تيرک دروازه برخورد کردي که هرندي زودتر از پزشک خودش را به تو رساند. حتي مهاجم خارجي حريف هم دودستي به سرش زد، ولي خوشبختانه آسيب جدي نديدي. در اين رابطه صحبت مي‌کني؟
من در آن صحنه عقب عقب رفتم و ابتدا پشتم به تيرک خورد و بعد سرم، به همين دليل خيلي‌ها فکر مي‌کردند مصدوميتم جدي است. البته خودم اين صحنه‌ها را نديدم و به من گفتند که همه ترسيده بودند.

ابتداي فصل را با مشکلات زيادي آغاز کرديد، ولي اين روزها خبرهاي خوشي از باشگاه به گوش مي‌رسد و داماش با مديريت جديد به کارش ادامه خواهد داد. اين شرايط را چطور مي‌بيني؟
خدا را شکر اوضاع بهتر شده، باور کنيد بعد از اين جريان چهره همه بازيکنان عوض شده و با روحيه مناسبي که دارند، تمرين مي‌کنند.

بازي آينده‌تان نيز با تيم سابقت پيکان است. آن بازي را چطور مي‌بيني؟
به قول علي جمعه‌اي ما در پيکان به دنيا آمديم و آنجا خانه دوم‌مان است ولي حالا در داماش هستم و فقط به سه امتياز فکر مي‌کنيم. چون نوبتي هم باشد نوبت بردن است و هواداران بايد با خوشحالي به خانه‌هايشان بروند.

ظاهرا امسال يکدلي و صميميت در داماش زياد شده است. چرا اينطور شده؟
بله، کاملا همين‌طور است و اين فصل دوستي‌ و صميميت‌ها بيشتر از سال گذشته شده. حتي در بي‌پولي و مشکلات اخير.


میلاد فراهانی دروازه بان داماش گیلان اف سی داماش

منبع این مقاله : :سایت هواداران داماش گیلان
آدرس این مطلب : http://fcdamash.ir/472//مصاحبه/فراهانی-:-کوچکترين-لغزشی-داشته-باشم-رودباریان-جايم-را-خواهد-گرفت-/-دو-روز-است-قیافه-بازیکنان-تغییر-کرده-!/