تاریخ : يكشنبه، 27 فروردين ماه، 1391
موضوع : مصاحبه و گفتگو

عابدینی : خیال همه راحت است داماش در لیگ برتر ماندگار است / از بازیکنان تیم تشکر و قدردانی کردم

سایت هواداران داماش گیلان - اف سی داماش دات آی آر : امير عابديني در مورد وضعيت تيم داماش گفت: بعد از جلسه‌اي که با بازيکنان پس از ديدار با ملوان داشتيم آنها عزم خود را جزم کردند تا نتيجه بگيرند. در ديدار با پرسپوليس هم بازيکنان ما کار قشنگي کردند و نتيجه لازم را گرفتند هر چند بازيکنان پرسپوليس در افت بودند.

وي ادامه داد: در ديدار با مس سرچشمه که يک تيم ته جدولي بود بازيکنان به سختي پيروز شدند با اين حال من به آنها نمره 8 مي‌دهم که نمره بالايي است. تيم‌هاي ته جدولي براي لذت‌بردن از فوتبال بازي مي‌کنند و بازي اين تيم‌ها سخت است. دلم براي مس سرچشمه سوخت، چرا که آنها تيم منسجمي بودند.

عابديني با اشاره به ملاقاتش با محسني اژه‌اي دادستان کل کشور اظهار داشت: بعد از جلسه‌اي که با ايشان داشتم بارقه‌اي از اميد براي حل مشکلات مالي در تيم ايجاد شد و با دستور ايشان بخش خوبي از مشکلات مالي ما در اين هفته حل مي‌شود. اژه‌اي همچنين تأکيد کرد باشگاه را به اهلش واگذار کنيم. ضمن اينکه اسپانسري هم براي 6 ماه اول سال جذب کرده‌ايم که اين اسپانسر مي‌تواند بخشي از هزينه‌هاي باشگاه را تأمين کند.

مديرعامل باشگاه داماش در مورد اينکه حسين هدايتي همچنان خريدار امتياز تيم فوتبال داماش است يا نه گفت: در حال حاضر فکر مي‌کنم همه داوطلب خريد باشند زيرا خيال همه راحت است که داماش در ليگ برتر ماندگار است و سقوط نمي‌کند. روز گذشته جلسه‌اي با بازيکنان و همچنين جلسه‌اي با کادر فني داشتم و از همگي آنها تشکر کردم.

عابديني در مورد اتفاق‌هاي ديدار پرسپوليس و داماش خاطرنشان کرد: خوشحالم که در آن بازي اخلاق را نباختيم و بازيکنان ما حتي کارت زردي هم دريافت نکردند. واقعيت اين است که بيشتر اتفاقات رخ داده در آن بازي بر سر رفتار مازيار زارع بود. او نبايد دعواي رشت و انزلي را به تيم بزرگي مثل پرسپوليس بياورد، مطالبي هم که تماشاگران پرسپوليس به اندک هواداران ما در ورزشگاه آزادي گفتند خوب نبود.

متن کامل مصاحبه را در بیشتر ببینید :وي افزود: خطاهاي مازيار زارع در آن مسابقه را درآوردم، داور در دو مورد از هشت خطايي که آن بازيکن مرتکب شد به او کارت زرد داد در حالي که اگر يک بازيکن مي‌توانست 5کارت زرد بگيرد زارع مي‌توانست رکورددار شود و بايد هر 5 کارت زرد را دريافت مي‌کرد. او در آن مسابقه روي بازيکنان ما خطا نمي‌کرد بلکه آنها را مي‌زد. زارع پيش از آغاز مسابقه هم با بازيکنان تيم ما دست نداد اين در حالي است که من هيچوقت از اين بازيکن بدم نيامده است. به هر حال گفته شده که قرار است همه چيز به فراموشي سپرده شود.

عابديني در مورد نقش داور در ديدار پرسپوليس و داماش گفت: پنالتي که به ضرر ما گرفته شده بود به اعتقاد برخي از کارشناسان پنالتي نبود با اين حال حاجتي بعد از اعلام پنالتي مي‌خندد و اعتراضي به داور نمي‌کند. بعد از گل آفسايد ما هم بازي ادامه پيدا مي‌کند و باز هم کسي اعتراضي نمي‌کند.

مديرعامل داماش اضافه کرد: قطع بازي به خاطر فحاشي آن هم در يک دقيقه مانده به پايان بازي کاري بود که نمي‌توانست فحاشي را قطع کند. جالب است برخي حتي از ما ايراد مي‌گيرند که محروميت شيث رضايي و محمد نصرتي هم در بازي رفت دو تيم صورت گرفته در حالي که آن مسابقه هيچ ارتباطي به ما نداشت و بازيکنان پرسپوليس بعد از گلزني به داماش خوشحالي کردند و محروم شدند.

وي با اشاره به اظهارات مديران باشگاه پرسپوليس عنوان کرد: آقايان ادعا مي‌کنند کسر امتياز از تيم‌ها در تاريخ سابقه نداشته در حالي که فقط کافي است تاريخ باشگاه پرسپوليس را مرور کنند و ببينند که در سال 73 و در آن دربي جنجالي که بازي با نتيجه 2 بر 2 مساوي نيمه تمام ماند چه اتفاق‌هايي رخ داد و پرسپوليس بازنده شد.

عابديني تصريح کرد: در آن سال فقط مجتبي محرمي و امير قلعه‌نويي با يکديگر دعوا کردند اما نتيجه آن دعوا اين شد که پرسپوليس بازنده اعلام شود، عابدزاده که قصد وساطت و آرام کردن بازيکنان را داشت 6 ماه محروم شد، 6 بازيکن پرسپوليس و 4 بازيکن استقلال محروم شدند. محمد پنجعلي سرپرست تيم که فقط روي نيمکت نشسته بود محروم شد و خود من به عنوان مديرعامل که مقابل بازيکنان استقلال ايستادم تا کسي به آنها تعرضي نکند يک سال از همراهي تيم محروم شدم.

وي ادامه داد: در آن سال سه امتياز هم به استقلال داده شد و چون فينال ضربدري بود نمي‌توانستند از بازي‌هاي گذشته از پرسپوليس امتياز کسر کنند. جالب است که پس از همين اتفاقات در سال 74 پرسپوليس دوباره قهرمان ايران شد. پس بهتر است آقايان حرف‌هايي بزنند که درست باشد. بيان برخي از حرف‌ها در هيچ بازاري خريدار ندارد. من سکوت کردم تا آنها آرامش پيدا کنند.

عابديني تاکيد کرد: اينکه صحبت از توطئه و دسيسه مي‌کنند درست نيست، نمي‌خواهم اسم آن آقا را بياورم که در پرسپوليس است اما او از فوتبال چه مي‌داند؟ منظورم رويانيان نيست چرا که حرف‌هاي او بهتر بود. چرا چنين مسائلي را مي‌گويند؟ چرا مردم اصفهان و گيلان را ضد پرسپوليس مي‌کنند آن هم در حالي که اصفهان و گيلان پرسپوليسي‌هاي زيادي دارند.

وي در مورد اينکه او رأي کميته انضباطي را تأييد مي‌کند، اظهار داشت: به نظر من دو امتياز نبايد از پرسپوليس کم مي‌شد. ضمن اينکه کميته انضباطي بايد ابتدا به باشگاه‌ها ابلاغ مي‌کرد که در صورت فحاشي و گزارش ناظر و داور مسابقه از تيم‌ها امتياز کسر مي‌شود و همچنين آيين‌نامه را متذکر مي‌شد اما اينکه به طور ناگهاني دو امتياز از پرسپوليس کسر کردند درست نيست. آن هم پرسپوليسي که در دو مسابقه آسيايي خوب نتيجه گرفته بود. کميته انضباطي بايد با اغماض برخورد مي‌کرد. جريمه نقدي کافي بود سه امتياز بازي هم بايد به ما داده مي‌شد زيرا فقط يک دقيقه از بازي باقيمانده بود و در هيچ جاي دنيا ديداري که يک دقيقه آن باقي مانده تکرار نمي‌کنند و نتيجه سه بر صفر به سود تيم برنده اعلام مي‌کنند.

عابديني در ادامه گفت‌وگو با فارس در مورد جريمه محمد محمدي گفت: محمدي در روز بازي با ملوان گفت پايم درد مي‌کند و به ميدان نمي‌روم. من به ايشان حرفي نزدم ايشان هم بازيکن معتقدي است و مي‌گويد نمي‌خواهم پول حرام ببرم. به هر حال من براي محمدي که پسر خوبي است و بيش از 15سال در فوتبال ايران نقش داشته احترام قائلم اما او با ما بي‌وفايي کرد و به همين خاطر بايد جريمه شود و يک چهارم قراردادش او را جريمه مي‌کنيم.

وي در مورد مشکل با ساير بازيکنان داماش گفت: با ساير بازيکنان داماش مشکلي نداريم. شايد آنها به خاطر بي‌پولي با ما مشکل داشته باشند. جهانگير عسگري و ميلاد زنيدپور براي ما خيلي بازي کرده‌اند اما عسگري در نيم‌فصل دوم متاهل شد و ما نمي‌خواستيم روي او فشار بياوريم و از بازيکنان جوان‌تري مانند جانبخش و ابراهيمي بيشتر استفاده کرديم.

عابديني در مورد اينکه کدام تيم قهرمان ليگ برتر مي‌شود گفت: پيش‌بيني من اين است که استقلال قهرمان مي‌شود. اول فصل هم گفتم استقلال پتانسيل قهرماني دارد هرچند سپاهان با آمدن کرانچار وضعيت بهتري پيدا کرد اما به نظرم استقلال قهرمان خواهد شد.

 

منبع : فارس


امیر عابدینی داماش گیلان مدیر عامل داماش abedini

منبع این مقاله : :سایت هواداران داماش گیلان
آدرس این مطلب : http://fcdamash.ir/385//مصاحبه/عابدینی-:-خیال-همه-راحت-است-داماش-در-لیگ-برتر-ماندگار-است-/-از-بازیکنان-تیم-تشکر-و-قدردانی-کردم/