تاریخ : چهارشنبه، 5 بهمن ماه، 1390
موضوع : داماش و رسانه ها

داماش گیلان 0 – 3 سایپا البرز/باختی سنگین در حضور هوداران خشمگین

سایت هواداران داماش گیلان - اف سی داماش دات آی آر :

گل:کریم انصاری فرد دقیقه55 و دقیقه 72و میلاد غریبی دقیقه 58(سایپا)
چهارشنبه 5 بهمن ماه نود.استادیوم دکتر عضدی رشت.هفته ی بیست و دوم لیگ برتر
 تماشاگر: بیش ازپنج هزار نفر  -  هوا:آفتابی- دما 12 درجه ی سانتی گراد. رطوبت: 80%
داور: محمد حسین اسدی- کمک داوران: محمدرضا ابوالفضلی- علیرضا ایل دروم
اخطار:علی لطیفی دقیقه 34 و روزبه شاه علی دوست دقیقه 90(سایپا)


داماش: محمد محمدی،علیرضا نظیف کار،مگنو باتیستا( از دقیقه 62 جهانگیر عسگری)،ابوذر رحیمی،محمد آبشک،حسین ابراهیمی(از دقیقه 75 افشین چاوشی)،میلاد زنیدپور(از دقیقه 73 بهنام افشه)،جونیور آلوز،محمد رضا مهدوی،حسین کوشکی،محمدغلامی.
سرمربی: مهدی تارتار.
 سایپا: وحید مهدی خانی،روزبه شاه علی دوست،مرتضی ابراهیمی ،ابراهیم صادقی،پیروزقربانی،جابر انصاری،عباس محمدرضایی(از دقیقه میلاد غریبی)،مهدی خیری(از دقیقه 77 علی زینالی)،علی لطیفی،کریم انصاری فرد،امین منوچهری( از دقیقه 90 نادر هوشیار).
سرمربی: مجیدصالح.
نتیجه ی دیدار رفت: سایپا 3-0 داماش

متن کامل را در بیشتر ببینید :شرح بازی :
دو تیم داماش و سایپا در رشت در حالی به مصاف هم رفتند که هر دو تیم از بازی دور رفت خود خاطره ی تلخی به یاد دارند،چرا که داماش با یک شکست تحقیر آمیز کرج را ترک کرد و سایپا با شکستگی پای حسین آشنا،دروازه بان اول خود و خانه نشینی او لیگ را بدون او سپری کرد.
تنها محروم سایپا مجید غلام  نژاد سه اخطاره و داماش بدون محروم است .ولی علیرضاجهانبخش ،کاپیتان تیم ملی جوانان که در روسیه به سر می برد را در اختیار ندارد.
 آن چیزی که این بازی را بیش از پیش برای رشتی ها حساس کرده ،مصاحبه ی شب قبل مهندس عابدینی بود که اعلام کرد شاید در صورت شکست داماش دیگر به دلیل عدم توانایی مالی از لیگ کناره گیری نمایند!
نیمه ی نخست با وجود حملات پر تعداد اما کم خطر تیم داماش بر روی دروازه ی سایپا گلی برای آنها به ارمغان نیاورد.شاید مهمترین اتفاق نیمه ی اول شوت زیبای کریم انصاری فرد بود که تیرک دروازه ی داماش را لرزاند.نکته ی ای که در این نیمه جلب توجه می کرد اشتباهات مدافع تازه جذب شده ی داماش حسین کوشکی بود،که این پرسسش را در ذهن تداعی می کرد که به راستی تارتار چه برنامه ای در فیکس بازی کردن او در سر می پروراند.


نیمه ی دوم:
نیمه ی دوم را باید تمام و کمال به نام بدمن های فوق ستاره ی داماش در خط دفاعی نوشت.جایی که دفاع متزلزل و متخلخل داماش بار ها با اشتباهات ویرانگراش پایه واساس تیم خود را ویران کردند.با قاطعیت می توان گفت که هر سه گل سایپا در این نیمه با اشتباهات مدافعان داماش به ثمر رسید.باید دید پس از این باخت تحقیر آمیز داماش در رشت آیا تغیراتی را شاهد خواهیم بود یا نه!؟


شرح گلها:
داماش 0 - 1 سایپا:سانتر میلاد غریبی بازیکن تازه وارد سایپا داخل محوطه ی شش قدم در تعلل مفرط بازیکنان داماش زیر پای کریم انصاری فرد قرار گرفت و او با یک شوت سر ضرب دروازه محمدی را فرو ریخت.
داماش 0 - 2 سایپا: اشتباه مهلک ابوذر رحیمی در کنترل توپ،با تیزهوشی میلاد غریبی توام شد و او پس از یک استارت چهل متری در مصافی تک به تک در برابر محمدی به فاصله ی سه دقیقه گل دوم سایپا را به ثمر رساند.
داماش 0 - 3 سایپا: یک و دوی زیبای صادقی با انصاری فرد در حالی که دفاع پنیر سوییسی داماش به احترام حرکت زیبای انصاری فرد بدون واکنش مانده بودند، محمدی را با انصاری فرد تنها گذاشتند و کریم گل دوازدهم خود را در لیگ به ثمر رساند.


دقایق حساس:
دقیقه 3: اشتباه حسین کوشکی، ابراهیم صادقی را پشت محوطه ی جریمه صاحب توپ کرد که شوت او با مشت محمدی راهی به دروازه نیافت.
دقیقه 5: شوت خطرناک میلاد زنیدپور از پشت محوطه ی هجده قدم به سختی توسط مهدی خانی راهی کرنر شد.
دقیقه 20: پاس در عمق صادقی روی خط هجده قدم به انصاری فرد رسید و با یک چرخش 180 درجه ای جلوی دیدگان مدافعان مسخ شده ی داماش با شوتی زیبا تیرک افقی دروازه ی داماش را لرزاند.
دقیقه
بهترین بازیکن:شاید انتخاب از بین بازیکنی به نام میلاد غریبی که به محض ورود یک پاس گل داد و یک گل زد و فوق ستاره ای به نام کریم انصاری فرد که دو گل به ثمر رساند و بارها مدافعان پر اشتباه داماش را اسیر هنر نمایی خود کرد بسیار سخت باشد اما به خاطر کسوت هم که شده باید انصاری فرد را مرد برتر میدان دانست.

اتفاق ویژه:
این بازی کلکسیونی از اتفاقات ویژه را به همراه داشت! اگر تکرار نتیجه ی 3-0 بازی رفت اتفاق خاصی نباشد ولی خروج هماهنگ تماشاگران پس از دریافت گل سوم در حالی که بیست دقیقه تا پایان وقت باقی مانده بود اتفاق ویژه ای بود و اعتراضات وحشتناک آنها به مسئولان سیاسی و فوتبالی استان و داماش که جو غیر قابل تحملی را برای آنها به وجود آورده بود. البته نگاه های نگران و آچمز شده ی تارتار به دوربین خود حکایت هزار و یک شب در خود داشت.

منبع : گل / رادنی دیدار


داماش سایپا عضدی رشت

منبع این مقاله : :سایت هواداران داماش گیلان
آدرس این مطلب : http://fcdamash.ir/307//داماش و رسانه ها/داماش-گیلان-0-–-3-سایپا-البرز/باختی-سنگین-در-حضور-هوداران-خشمگین/