اخبار کوتاه - داماش یار

« تیم فوتبال داماش گیلان در مرحله دوم جام حذفی با شکست در برابر مهرگان دره شهر ایلام ، از دور مسابقات کنار رفت  .


عضويت سريع
شناسه :
نام اصلي:
ايميل:
تايپ مجدد:
رمز عبور:
تايپ مجدد:

کد امنیتی

 

مطالب گذشته
· گام بلند شهرداری رشت برای پیوستن به مربع قهرمانی با دبل حسینی نیا
· سردار بوکان یک – یک داماش گیلان؛ داماش گیلان از رسیدن به صدر جدول بازماند
· پیروزی داماش مقابل شهرداری بم با دبل صف‌شکن
· شکست داماش مقابل مقاومت در روز اشتباهات عجیب داوری
· داماش دو – یک کاسپین؛کام‌بک داماش مقابل کاسپین با طعم صدرنشینی
· استارت شهرداری رشت با تساوی در نیم‌فصل دوم
· علی آل کثیر: خواهان تقابل با یک تیم بزرگ لیگ برتری هستیم
· میلاد پورمحسن: داماش سودای فینالیست شدن دارد/ بدشانسی داماش در قرعه‌کشی جام حذفی
· محمد مختاری: حضور داماش در نیمه‌نهایی از روی شانس نیست
· داماش چهار- سه ماشین سازی؛ صعود فینالیست اسبق به جمع چهار تیم برتر جام حذفی
· سیامک فراهانی: انتقادات مجری برنامه نود سطحی بوده است / صعود به لیگ یک هدف غایی داماش
· عباس کندل: تمرکز شرط اصلی پیروزی مقابل ماشین‌سازی است
· محمد رستمی: صعود به نیمه‌نهایی جام حذفی دور از دسترس نیست
· با دبل آل کثیر؛ داماش صدرنشین جدید لیگ دو
· در آستانه دیدار معوقه از هفته دوم؛ پرداخت یک‌چهارم قرارداد داماشی‌ها / تسویه‌حساب داماشی‌های سابق در دی‌ماه
· با پیروزی مقابل شهرداری همدان؛ داماش به صدر نزدیک شد
· معصومه جهانچی : تساوی مقابل صدرنشین لیگ عادلانه‌تر بود
· در هفته پایانی نیم‌فصل اول؛ شکست خفیف شهرداری رشت مقابل صدرنشین لیگ
· داماش پیروز نبرد لیگ برتری‌های اسبق با هتریک پورصف شکن
· معصومه جهانچی : فرصت‌طلبی بازیکنان باعث پیروزی پرگل در دربی شمال شد

مطالب قدیمی تر


بازی های داماش گیلان

بازی بعدی داماش گیلان

--

--

--

بازی قبلی داماش گیلان

داماش گیلان دو - دو شهرداری ماهشهر

چهارشنبه 26 اردیبهشت - 17:00

عضدی رشت


» ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

سایت هواداران داماش گیلان - اف سی داماش دات آی آر :

دلگیرم

دلگیرتر از زمانی که عزیزترین کسم را از دست دادم.

دلم خون است همانند چشمانم.

برای نوشتن این مقاله یک هفته دست نگه داشته ام تا اندکی آرام شوم. زمین و آسمان روی سرم خراب شده است. اکنون بعد از گذشت یک هفته از آن جمعه کذایی اندکی از خشم و اندوهم کاسته شده اما غمی در سینه دارم به بلندای تاریخ فوتبال رشت. تمام جملات من و آن چه قلمم می نویسد در یک آه گنجانده شده ! آه دلم گرفته مثل غروب جمعه ! از هرچه فوتبال است بیزار شده ام . نمیدانم از کجا شروع کنم! قلم و دستم میگوید بنویس و رسالتت را انجام بده ، تلاش کن ، تلاش کن برای رسیدن به آرمانی که آنرا هدف خود قرار دادی و پا در عرصه خبرنگاری نهاده ای ...

اما دلم میگوید : این ره به ترکستان می رود ...

میگوید تمامش کن این زندگی نکبتی را . برای چه میجنگی ؟ میگوید رها کن این پیشه را حرفهای تو و آن خودکار آبیت اثری در این جامعه ندارد.در جامعه ای که مردم خود و رسالتشان را با یک رشوه و یک دوستی از یاد میبرند. در جامعه ای که قاضی را میتوان خرید عدالت کجا بود؟ رها کن این نوشتن را برای که مینویسی؟

نرود میخ آهنین در سنگ. من هم مانده ام در گیر بین این دو. هرکدام یک چیز میگویند.به قول فردوسی پور میخواهم کله ام را به دیوار بکوبم.

اما ...

من هرچه دودوتا چهارتا میکنم میبینم باید پیش رفت ماندن جایز نیست . بالاخره روز خوب وعده شده می آید . برای من ، برای شما ، برای ما ، برای فوتبال رشت. این روزهای سیاه تمام میشود و روز حساب میرسد و آن روز وای بر حق خوران ، کسانی که دل این مردم را خون کردند. پس من میجنگم و راهم را ادامه میدهم تا آن روز برسد. میجنگم تا آخرین نفس ، تا آخرین قطره خون و این را شعارم قرار میدهم :

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم

مقاله کامل و اختصاصی اف سی داماش را در بیشتر ببینید :


مانده ام چگونه این مقاله را به پیش ببرم؟

از چه بگویم؟

یک سوال ذهن مرا در این یک هفته سخت در گیر کرده است. آیا این همه اشتباهات در دربی گیلان که همه به نفع تیم شهرک همسایه است سهوی است ؟ یا دوستان شهرک نشین ما در قبال این همه محبت سبیل آقایان را چرب میکنند؟

یا این ها یک زدو بندی است بین چند دوست در فدراسیون برای زمین زدن رشت،رشتی و عابدینی؟

حتما میگویید یک بار به داوری باخته اید چرا آسمان را به زمین می آورید ! بگذارید برای اینکه ذهن شمارا کاملا آماده کنم 3 نمونه ی دیگر از اشتباهات داوری دیگر در الگیلانو را بیاورم.

در مورد اول که همه یادمان است دربی سال گذشته در انزلی که دوست گرامی ما آقای صالحی چه حرکاتی کرد. تصمیماتش آنقدر خنده دار بود که از فیلمهای چارلی چاپلین هم کمدی تر بود . پنالتی ای گرفت که اصلا داخل محوطه نبود و به جای اینکه خطای نظیفکار را بگیرد خطای دروازه بان را گرفت و اخراجش کرد تا بازی بعد هم داماش از این نظر لطمه ببیند و خطاهایی که به نفع ملوان گرفته میشد که اعصاب هواداران و بازیکنان را به مانند پیست اسکی کرده بود و صالحی هم که قهرمان اسکی جهان.

مورد دوم:برگردید به 5،6 سال قبل وقتی پگاه 1-0 در انزلی پیش بود و بار دیگر در دقیقه ی 90 و پنالتی . جالب است همیشه ملوان یا در بازی رفت پنالتی زده یا برگشت و در مواردی حتی در هردو بازی رفت و برگشت .

مورد سوم که میخواهم برای شما بازگو کنم یک داستان علمی-تخیلی نیست . یک مسابقه واقعی و حساس در سالهای دور در فوتبال ایران. شاید سن شما قد ندهد.شمارا میبرم به دهه ی 50 ، 60 شمسی نه داماشی بود نه پگاهی نه در رشت لبنیات بود و نه گلی که فقط در جهان تک باشد و در دو منطقه بروید که یکی از این دو منطقه داماش باشد. ماهی بود و ماهی بود و ماهی و رودخانه ای پر آب که تمام آمال و آرزوهای این ماهی ها در آن خلاصه میشد. سپیدرود روزگارش مثل الان نبود که پول سفر تا گرگان را نداشته باشد و خشکیده شود. روزگار بر وفق مراد و در فینال لیگ گیلان در مقابل ملوان صف آرایی کرده بود. بازی رفت در رشت 0-0 مساوی شد و در بازی برگشت ورزشگاه پر از جمعیت .هواداران رشتی هم رفته بودند تا جشن قهرمانی را در جلوی چشم آبای های قصه ی ما بگیرند . سپیدرود خیلی زود به گل میرسد و عروسی به رودخانه ی قصه ی ما میاید و ماهی هایش سر از پا نمیشناختند .نمی دانستند چه قرار است بر سرشان بیاورند . سپیدرود 1-0 جلو بود که داور در دقیقه ی 90 یک پنالتی برای تیم ملوان میگیرد . رشتی ها نفهمیدند اصلا کی به کی خورد و چه شد که داور پنالتی گرفت . اما باز هم ملالی نبود چون کار 1-1 می شد و بازهم سپیدرود قهرمان میشد.ملوان گل را زد و بازی 1-1 تمام شد.رشتی ها بعد سوت پایان جشن میگیرند و انزلی چی های عصبانی شعار میدهند اما ناگهان ناظر بازی فتوا میدهد که بازی باید برنده داشته باد !!! و گل زده در خانه ی حریف قبول نیست و بازی باید به وقت اضافه برود . سرتان را درد نیاورم بازی ادامه پیدا میکند و ملوان گل میزند و قهرمان میشود.


بگذریم این که داوری دربی گیلان را خراب کند چیز جدیدی نیست اما اینکه ما بگوییم داور بازی را خراب کرد و مارا بازنده کرد و ... همه اش حرف است و تنها چیزی که در تازیخ مینویسند این است: ملوان در رشت داماش را 3-0 برد. بگذارید چند خطی هم با آقای گل بازی جمعه صحبت کنیم. سلام آقای مظفری زاده : حالتان خوب است؟ هوای دبی چه طور است؟ یک تبریک به شما بدهکارم شنیدم جمعه یکی از بهترین قضاوتهایتان را داشتید و از این موضوع خوشحالید. همانند دوسال قبل که در 4بازی داور بازیهای ما بودید و ما عین 4بازی را باختیم امسال هم شما برای ما خوش یمن بودید. چه کردید با این همه احساس و شور و غرور جوانی و عشق؟ شما فکر میکنید چون قدرت در دستانتان است زندگی بر وفق مراد شما باید باشد و هر کاری خواستید بکنید؟ به فردایتان فکر کرده اید؟روز حسابی هم هست .آن روز هم قدرت دارید؟

چه کردید با ما؟ چه کردید با کار دوست ؟در آن صحنه که شما اصلا آن طرف را نگاه نمیکردید چگونه فهمیدید کاردوست به صورت فشنگچی زده؟ هر کس صورتش را گرفت یعنی طرف مقابل اورا زده؟ در همان گل دوم خطای روی مختاری را هم ندیدید؟

یک سوال شما گواهینامه ی تان با عینک نیست ؟ پنالتی ما راهم ندیدید ؟ چقدر ندیده دارید! شما حتما ندیدید چون اگر می دیدید نمیتوانستید نگیرید البته اگر وجدان داشته باشید . شما که میخواستید بیاید روی خط 90 و جلوی عابدینی از حق خود دفاع کنید چرا با یک تهدید قافیه را باختید و جا زدید؟ راستی ما تا آنجا که سوادمان میرسد برنامه ی 90 سه شنبه ها از شبکه جام جم پخش می شود و دوستان خارج کشور سه شنبه ها 90 میبینند و در دبی هم شبکه 3 نمیگیرد. حتما دوستان شما در فدراسیون دیدند در 90 علیه شما حرف میزنند ناراحت شدند سریع به شما خبر دادند.

از ویلایتان در دهکده ساحلی انزلی چه خبر ؟جمعه به آنجا سر نزدید؟

یک سوا چرا در بازی داماش – ملوان دوست انزلی چی شما ناظر بازی بود؟ مگر میشود ناظر اهل یکی از دو شهر برگزار کننده بازی باشد؟ دوستانتان چقدر بامرام هستند . من به داشتن همچین رفقایی حسودی میکنم.

عادل هم هوایتان را دارد. بازی را در قسمت پایانی نشان داد تا اکثر بیننده ها بخوابند . صحنه ی اخراج را نشان نداد ، خطای گل دوم را پیگیری نکرد و تنها مشکل شما یک پنالتی بود که برای داماش نگرفتید .

اگر جای داماش ، پرسپولیس یا استقلال بود هم عادل همین کار را میکرد؟ انقدر راحت از آن می گذشت؟ کارشناس را هم که آقای ممبینی آورد که کلا کار شما و همه داورهای بازیهای دیگر را تایید کرد.

جالب آنجاست که خود آقای ممبینی بزرگترین اشتباه داوریش را در رشت کرده است.(به اعتراف خودشان بازی پگاه – سایپا یک پنالتی برای پگاه گرفت که با اعتراض تیم سایپا ناگهان تصمیمش را عوض کرد)

میدانید مشکل شما نبودید آقای مظفری زاده مشکل باخت تیم ما چیز دیگری است که شما هم گفتید ما برویم و دلیل شکستمان را پیدا کنیم و الکی داور را بهانه نکنیم. من گشتم و پیدا هم کردم.دلیل شکست ما این بود که ما علی دایی نداشتیم تا شما را همانجا کنار زمین با تمام کمک هایتان و ناظران بازی سلاخی کند.مشکل ما این بود که سرمربی ما به جای این که اعتراض کند میگوید مقصر شکست من هستم. یک چیز جالب دیگر آقای مظفری زاده : ما رشتی ها جمعه کوتاهترین بازی دنیا را دیدیم بازی که تنها 27 دقیقه طول کشید زیرا شما همان جا کار داماش را بای اخراج و دوگل (یک پنالتی و یک گل خطا)تمام کردید.

شما را چرا نمیبرند جام جهانی؟حیران از این همه استعداد که هدر رفت . چقدر ریاضیاتتان قوی است!هم دوستتان آقای فردوسی پور و هم شما ساعتتان خراب است؟ آقای فردوسی پور برای سوگلی های پایتخت سریع کورنومتر میزند اما اینجا ...؟

شما چگونه محاسبه کردید ؟2 دقیقه را از کجا آوردید؟ یک اخراجی ، یک پنالتی ،2 گل،و آن همه اعتراض و حاشیه و وقفه بعد تنها دو دقیقه ؟ حقا که مهندسید و ظریف مینگرید!

شما و دوستانتان رشت را به آتش کشیدید همانطور که ناظر گفت رشت را به آتش میکشم. ما هم با آه شما را به آتش میکشیم کاری از دستمان بر نمیاید جز کشیدن یک آه بالاخره آه مان شما را میگیرد.

فکرش را هم نکنید مارا نابود کرده اید. ما تا آخر ایستاده ایم و تسلیم نمیشویم با این باخت از عشقمان دست نمیکشیم و نمیگذاریم داماش تنها بمیرد. قدیمیها میگفتند اگر سپیدرود بخشکد ماهی ها میمیرند امروز این اتفاق افتاده سپیدرودمان خشک شد و ماهی ها مردند اما در واپسین ساعات عمرش از آب سپیدرود استفاده کردیم ، آنرا به سرزمین داماش رساندیم تا سوسن های چلچراغش را آب دهیم تا نایاب ترین گل جهان را در دل مردم این خطه بکاریم. در رگهای ما خون میرزاست ما جنگ با متجاوز و اجنبی را خوب بلدیم ، ساده تسلیم نمیشویم تا آخر ایستاده ایم و میجنگیم و این را رک بگویم آسایش شما در عدم وجود ماست.

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آرامش ما در عدم ماست

حق یارتان

آیدین اسماعیلی - اف سی داماش

کلمات کليدي
داماش گیلان داوری الگیلانو سایت باشگاه داماش هواداران داماش رشت اختصاصی داماش Damash Damashi

ارسال شده در مورخه : شنبه، 23 آذر ماه، 1392 توسط maysam  چاپ مطلب


 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

max3 

 

مرتبط باموضوع :

 مسابقه طراحي لوگوی جدید باشگاه داماش گیلان  [ يكشنبه، 15 مرداد ماه، 1391 ] 2525 مشاهده
 صعود نماینده گیلان به مرحله پایانی لیگ دسته سوم فوتسال  [ يكشنبه، 16 ارديبهشت ماه، 1397 ] 154 مشاهده
 
نام شما: ABERAR
ایمیل شما: SHEYTOONAK.MOJTABA@YAHOO.COM

در مورخه : شنبه، 23 آذر ماه، 1392توسط
(مشخصات کاربر ABERAR | ارسال پیغام شخصی) (IP آدرس : )

باید دست آیدین اسماعیلی را بوسید با قلمش مرا که به زانو درآورد.چشمانم بارانی است از هوای رشت بارانی تر ... آیدین جان تا فوتبال هست و لیگ ایران هست و داماش شهر باران هست ما هم مثل کوه پشتش هستیم...

قسم به خون میرزا ما تا آخرین نفس ایستاده ایم..

برای ما مردم شهر باران های شلاقی پیرهن داماش کفن خواهد بود تمام عزت و تعصب و غیرتمان در همین پیرهن خلاصه میشود...

آیدین جان اگر میبینی سکوت کرده ایم نه اینکه دردی نیست....

نه...

به خدا گلویی نمانده برای فریاد...

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما : 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب