اخبار کوتاه - داماش یار

« تیم فوتبال داماش گیلان در مرحله دوم جام حذفی با شکست در برابر مهرگان دره شهر ایلام ، از دور مسابقات کنار رفت  .


عضويت سريع
شناسه :
نام اصلي:
ايميل:
تايپ مجدد:
رمز عبور:
تايپ مجدد:

کد امنیتی

 

مطالب گذشته
· داماش گیلان ۱ – استقلال خوزستان ۰؛ پیروزی ارتش لاجوردی‌پوش با شوت سرکش صفایی
· داماش ۰ – خوشه طلایی ۰؛ تقسیم امتیازات شاگردان فراهانی و عاشوری در شهر انار
· داماش گیلان ۲ – بادران تهران ۰؛ عروسی به کوچه ارتش لاجور‌دی‌پوش شهر باران رسید!
· مس رفسنجان ۴ – داماش گیلان ۰؛ دومین شکست سنگین لاجوردی‌پوشان در کویر رقم خورد
· ساعت برنارد، گمشده داماشی‌ها! جایگاه ۱۲همچنان استوار پای داماش ایستاده است
· داماش گیلان ۰ - نود ارومیه ۰؛ تساوی داماش در غیاب سرمربی!
· سایپا ۲ – داماش ۱؛ پایان ماجراجویی داماش در جام حذفی
· داماش ۰ – گل ریحان ۳؛ نخستین شکست داماش در لیگ یک رقم خورد
· داماش 0 - مس 0؛ نوار پیروزی‌های خانگی داماش پاره شد
· داماش ۱ – آرمان گهر ۰؛ تکمیل پیروزی رشتی‌ها با برد داماش
· ملوان 1 – داماش 1؛ تساوی حُسن خِتام الگیلانو
· فراهانی: هدف داماش در لیگ یک مشخص نیست/ برای پیروزی در دربی می‌جنگیم
· نیکبخت: فشردگی بازی‌های لیگ یک عامل مصدومیت بازیکنان است
· داماش با 3 گل به استقبال الگیلانو رفت
· گزارش فارس از عملکرد نمایندگان گیلان در هفته نخست رقابت‌های لیگ دسته اول
· تساوی رایکا و داماش در دربی کاسپین‌نشینان
· باشگاه داماش به تعهدات خود پایبند است
· قرارداد 8 بازیکن داماش تمدید شد+ تصاویر
· استارت فعالیت نقل و انتقالاتی داماش با تمدید قرارداد 4 بازیکن+ تصاویر
· جهانچی: مسؤولین حمایت کافی از ورزش بانوان ندارند/ عدم پوشش فوتسال بانوان از سوی رسانه‌های گیلان

مطالب قدیمی تر


بازی های داماش گیلان

بازی بعدی داماش گیلان

--

--

--

بازی قبلی داماش گیلان

داماش گیلان دو - دو شهرداری ماهشهر

چهارشنبه 26 اردیبهشت - 17:00

عضدی رشت


» چه کسی پاسخ اشک های مان را می دهد ؟! / ما همیشه مظلومیم ...

سایت هواداران داماش گیلان - اف سی داماش دات آی آر : روزگار عجیبیست . فوتبال ایران یکی از بزرگترین حواشی سال های اخیر خود را پشت سر می گذارد و همه چی به روز بازی پرسپولیس و سپاهان برمیگردد ؛ وقتی قهرمانی در دقیقه 2 در سوت خود دمید و کارت قرمز را به میثم حسینی نشان داد آغاز نبردی تمام اعیار را در فوتبال ایران اعلام کرد . نبردی که آبروی فوتبالی ها را نشانه گرفته است ! موضوعی که یک ماهی بود در همه ی سایتها و روزنامه ها و برنامه های تلوزیونی به آن می پردازند و همه از یک نفر میگفتند : " محسن قهرمانی " .

اما کم کم نام های دیگری ورد زبان عام و خاص شد ؛ مولایی ،کریمی،ایلدروم ، حاتم و حتی خود دایی ... در ایران داستان اعتراض به داوری و نحوه ی قضاوت داور اتفاق جدیدی نیست . به کرات شاهد بوده ایم که مربیان باخت تیم خود را تقصیر داوران انداخته و به داوری انتقادات تندی کردنده اند.اما این بار محسن قهرمانی با دو اشتباه پی در پی که به گفته ی کارشناسان یکی اعلام پنالتی بود و دیگری اخراج حسینی آتشی بر خرمن مرد اول فوتبال ایران در صحنه ی بین المللی انداخت ؛ مرد مغرور فوتبال ِ ایران ، علی دایی . دایی که مطابق معمول بعد از بازیهایی که امتیاز از دست میدهد عادت دارد از داوری انتقاد کند این بار گویی به شدت عصبانی بود و با صورتی کاملا بر افروخته نه تنها به قهرمانی حمله کرد که اینبار کمیته ی داوران و حتی باشگاه حریف را نیز بی نصیب نگذاشت و همه را به دادن و گرفتن رشوه متهم نمود . اتهامی بس سنگین در کشوری که مردمش فقط این داستان ها را از اخبار شنیده بودند.

مقاله کامل و اختصاصی اف سی داماش را در بیشتر ببینید :


اما در گوشه و کنار و در سکوهای ورزشگاه ها همیشه صحبت از تبانی بوده است تبانی بازیکنان با تیم حریف که بارها در برنامه ی 90 نیز به آن اشاره شد وه بود و بارها از پیامک های ردو بدل شده و چمدانهای پر پول صحبت به میان آورده شده بود.حتی داوران هم متهم می شدند اما نه بازیکنان و نه مربیان ، شهامت بر زبان آوردن آن را نداشتند . تنها کسانی که بارها این فریاد میزدند را تماشاگران ِ روی سکوها بودند که با سختگیرانه ترین تصمیمات نظیر محرومیت و جریمه مالی باشگاهی که هواداران منتسب به آن شعار تبانی را میدادند جریمه میشدند. اما دایی پس از این بازی جوری تابوها را شکست که همه گان  از تعجب ، انگشت به دهن ماندند ، طوریکه حتی فدراسیون هم دیگر نتوانست مقاومت کند و جرات جریمه دایی را نداشت زیرا او تهدید به شکایت به فیفا را کرده بود .

به نظر در سال منتهی به جام جهانی باید منتظر یک سونامی بود سونامی ای نظیر کالچوپولی 2006 ایتالیا یا تبانی ترکیه و کره جنوبی . اما نکته ی قابل تامل در این حادثه این است که از شواهد پیداست که مسئولین فدراسیون از پرونده ی تبانی اطلاع داشتند و این پرونده سالهاست در فدراسیون خاک میخورد ! مربی بدنساز پرسپولیس از زمانی که در راه آهن بوده است صحبت میکند که با محسن قهرمانی تماس داشته است.رویانیان اعلام میکند سال گذشته قبل از دربی تهران به او پیشنهاد تبانی می شود و در گزارشاتی که در این یک ماهه در سایتها و روزنامه ها میخوانیم بارها به موردهایی بر میخوریم که بسیار قدیمی تر از این موردهای یاد شده است. حتی از تیم شهرمان هم در این مقالات نام برده شده است.اما یک وجه اشتراک در تمام گزارشات این است که تیم های کوچک و بدون بنیه ی مالی نظیر داماش و گهر و... همیشه بازیچه ی قدرتمندان بوده اند تا جایی که در یک گزارش سقوط آلومینیوم را هم به تبانی و زد و بند اصفهانی ها با فدراسیون متصل میکند . به راستی این گزارشات از چه سخن میگوند؟از ناپاکی فوتبال ایران؟از اینکه با قلب میلیونها نفر در ایران که به عشق تیمشان میتپیده بازی شده؟

اندکی تامل نشان میدهد که در گذشته موردهایی بوده که پای فوتبال ناپاک در آن باز بوده و تماشاگران پر بیراه نمیگفتند. از فینال پرسپولیس – ملوان گرفته با آن قضاوتی که در تهران شد تا فینال پگاه – استقلال و رفتن ابراهیم تقی پور از پگاه به استقلال بعد از بازی فینال.آیا داوری در تعیین قهرمان جام حذفی پرسپولیس – ملوان تاثیر گذار بود آیا شایعه ای که آن روزها تیتر اول روزنامه ها ی ورزشی بود که تقی پور از استقلال رشوه گرفته که در فینال گاف دهد تا استقلال قهرمان شود و در ازای آن سال بعد به استقلال برود راست بوده است؟

در یکی از مقالات سایت های معتبر ورزشی صحبت از پرونده ی تبانی و مبلغ 200 یا 500 میلیونی در بازی داماش – پرسپولیس میشود و در آن ادعا میشود شاکیان امروز یعنی علی دایی و رویانییان مقصر اند.و حال پس از گذشت 5روز از چاپ آن مقاله نه دایی اعتراضی کرده نه رویانیان.همان دایی که در اصفهان آنچنان حق به جانب صحبت میکرد حال که همچین اتهامی به او وارد شده اصلا در جلوی دوربین قرار نمیگیرد و از خود دفاع نمیکند. آیا این شواهد شک بر انگیز نیست؟ در تاریخ فوتبال رشت هم تیم شهرمان از زمان پگاه همیشه مورد مظلومیت داوری و فدراسیون بوده است.فدراسیونی که اکنون با توجه به مستندات ارائه شده میتوان آنرا هم جز متهمین قرار داد زیرا با توجه به اطلاع از پرونده ی تبانی تلاشی برای رسیدگی به آنرا انجام نداد تا که امروز در حین عمل انجام شده قرار گرفته است که آنهم از روی اجبار بوده است.چرا اجبار؟

یک لحظه برای شما بازی داماش – پرسپولیس را مجسم میکنم تصور کنید در دقیقه ی دو بازی در ورزشگاه عضدی یک پنالتی برای پرسپولیس آنهم با اشتباهی فاحش ، گرفته و نظیفکار اخراج شود.تماشاگران از کوره در بروند و فحاشی کنند.افشین ناظمی همانند دایی با عصبانیت هر چه تمامتر بدترین اتهامات را به داوری بزند. پس از یک هفته چه حکمی برای داماش صادر میشود؟افشین ناظمی به طرز فجیعی جریمه نمی شود؟ شما خود از من هم بهتر میدانید چه در انتظار داماش خواهد بود؟اما اکنون قضیه فرق میکند ؛ علی دایی اعتراض کرده آنهم برای تیمی چون پرسپولیس پس حتما حق دارند .

اما نگاهی به پرونده هایی داشته باشیم که داماش در یکی دو سال گذشته بر اثر اشتباه داوری بازی را واگذار کرده است که صد البته نمی توان همه ی آن هارا عمدی دانست اما با توجه به نحوه ی قضاوت بعضی داوران برای تیم داماش در چند بازی متوالی نمی توان به راحتی از کنار آنان گذشت :

1)برای تمام تماشاگران رشتی ، بازی داماش – تراکتور سازی در سه فصل پیش در زمان حضور قلعه نویی یک بازی شک بر انگیز بوده است . در آن دیدار ، سعید مظفری زاده با صحیح اعلام کردن گل دوم تراکتور - این گل با خطای بازیکن تراکتور بر روی دروازه بان داماش به ثمر رسید - و همچین چند دقیقه بعد با اعلام یک پنالتی اشتباه به سود تراکتوری ها به چهره ای منفور برای رشتی ها مبدل گشت . اما اگر کمی ریزبین شوید متوجه میشود همین داور در بازی 3-2 داماش – پرسپولیس - همان بازی معروفی که با اشتباه دقایق پایانی مهدوی کیا و گل محمد نوری بازی را واگذار کردیم - کم اشتباه نداشت. و یا در بازی با استقلال که 1-0 باختیم با اعلام یک خطای بی مورد که در ادامه همان توپ وارد دروازه مان شد و سوتهای شک بر انگیز او در آن بازی که سوهان روح بازیکنان و هواداران بود .

2)نام آشنای احمد صالحی سریع لبخند بر لب انزلیچیها می آورد. چرا؟ حتی یک پیرمردی که نمیداند فوتبال چند نیمه دارد هم فهمید که آن صحنه رودباریان کاری نکرد که سزاوار اخراج باشد تا جایی که حتی فردوسی پور هم از تصمیم داور خنده اش گرفته بود. و آن پنالتی عجیبی که در آن صحنه برای ملوان گرفت هر کسی را به شک میاندازد که واقعا این تصمیم سهوی بوده است؟

3)مورد بعدی که میخواهم به آن اشاره کنم باز برمیگردد به احمد صالحی به هفته های ابتدایی همین لیگ پر حاشیه ی سیزدهم. باز هم احمد صالحی داور بازی استقلال – داماش که دو پنالتی برای داماش نگرفت و در روزی که داماش باید با نتیجه 3-2 پیروز میشد و سه امتیاز را میگرفت 2-1 باخت و نه تنها به سه امتیاز قانونی خود نرسید بلکه یک امتیاز هم از داماش کسر شد.این است فوتبال پاکی که فدراسیون نشین ها به مردمان فوتبال دوست ایران ارائه میدهد.

4)قضاوت مشکوک دیگر که در آن ردپای فدراسیون نیز مشاهده میشود مربوط است به کرمی، زیرا داماش بدون انجام آنچه که فدراسیون به او نسبت داد جریمه شد و در قزوین ، از راه آهنی ها میزبانی نمود . در این بازی آقای کرمی در دقیقه 94 یک پنالتی برای راه آهنی - که همین آقای دایی مربی آن بود - گرفت.

5)آقای جباری داور بازی تراکتور – داماش که 3-1 تراکتور بازی را برد اما با گرفتن یک پنالتی مشکوک و اخراج نظیفکار زمینه ساز برد تراکتور شد.

اما بحث ما این است که تیمهای کوچک نظیر داماش همیشه مظلوم اند. آقای دایی اگر در بازی با داماش در دقیقه دوم یک پنالتی برای شما می گرفتند و یکی از بازیکنان داماش را اخراج میکردند هم نقش پترس را ایفا میکردید یا آن هنگام ، اشتباهات داوری را سهوی و جزئی از فوتبال می دانستید ؟ اگر جای پرسپولیس این اتفاق برای داماش ها ، گهرها یا آلومینیوم ها می افتاد فردوسی پور بحثی راجع به آن میکرد ؟ بنظرتان باورمان شود که تمام مشکلات فوتبال این مملکت بخاطر رشوه گرفتن داورهاست ؟ یعنی بهترین فدراسیون آسیا در این مسائل نقشی ندارد ؟ فکر می کنید مولایی و امثال او- که افراد ضعیفی هستند - در دایره محدود تعیین شده ی آقای علیپور باید بسوزند و دانه درشت ها همچنان بتازند ؟ این درست است داماش ها بسوزند و سپاهان ها و پرسپولیس ها بتازند ؟ تاکی حق کشی ؟ تا کی ضعیف کشی ؟ به خدا دنیای دیگری هم هست ...

آیدین اسماعیلی - اف سی داماش

کلمات کليدي
داماش تارنمای هواداران داماش گیلان سایت باشگاه داماش اختصاصی داماش هواداران داماش Damash Damash Rasht

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 23 مهر ماه، 1392 توسط maysam  چاپ مطلب


 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

ahadhj 

 

مرتبط باموضوع :

 خاطرات زنده می شوند ! یک یا علی دیگر تا لیگ برتر ...  [ پنجشنبه، 17 بهمن ماه، 1392 ] 1253 مشاهده
 کانون هواداران داماش گیلان به زودی ایجاد می شود  [ دوشنبه، 8 آبان ماه، 1391 ] 1013 مشاهده
 داماش یا ملوان کدام تیم اول استان است ؟  [ دوشنبه، 14 بهمن ماه، 1392 ] 1977 مشاهده
 
نام شما: pourya
ایمیل شما: pisapourkh@gmail.com

در مورخه : سه شنبه، 23 مهر ماه، 1392توسط
(مشخصات کاربر pourya30 | ارسال پیغام شخصی) (IP آدرس : )

آقای مدیر سایت من عضو سایتم بازم باید وا سه نظر دهی اسمو ایمیل و کد امنیتی وارد کنم.از chavoshi-dl.ir یاد بگیرید.

نام شما:
ایمیل شما:

در مورخه : سه شنبه، 23 مهر ماه، 1392توسط
(مشخصات کاربر maysam | ارسال پیغام شخصی) http://fcdamash.ir (IP آدرس : )

عزیر من نیازی نیست شما اسم و ایمیل بنویسی ولی کد امنیتی رو چه عضو باشی چه نباشی باید وارد کنی ، بخاطر امنیت ِ بیشتره .

نام شما: آیدین
ایمیل شما:

در مورخه : سه شنبه، 23 مهر ماه، 1392توسط
(مشخصات کاربر juventufan | ارسال پیغام شخصی) http://fcdamash.ir (IP آدرس : )

مرسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسی

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما : 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب