اخبار کوتاه - داماش یار

« تیم فوتبال داماش گیلان در مرحله دوم جام حذفی با شکست در برابر مهرگان دره شهر ایلام ، از دور مسابقات کنار رفت  .


عضويت سريع
شناسه :
نام اصلي:
ايميل:
تايپ مجدد:
رمز عبور:
تايپ مجدد:

کد امنیتی

 

مطالب گذشته
· داماش گیلان ۱ – استقلال خوزستان ۰؛ پیروزی ارتش لاجوردی‌پوش با شوت سرکش صفایی
· داماش ۰ – خوشه طلایی ۰؛ تقسیم امتیازات شاگردان فراهانی و عاشوری در شهر انار
· داماش گیلان ۲ – بادران تهران ۰؛ عروسی به کوچه ارتش لاجور‌دی‌پوش شهر باران رسید!
· مس رفسنجان ۴ – داماش گیلان ۰؛ دومین شکست سنگین لاجوردی‌پوشان در کویر رقم خورد
· ساعت برنارد، گمشده داماشی‌ها! جایگاه ۱۲همچنان استوار پای داماش ایستاده است
· داماش گیلان ۰ - نود ارومیه ۰؛ تساوی داماش در غیاب سرمربی!
· سایپا ۲ – داماش ۱؛ پایان ماجراجویی داماش در جام حذفی
· داماش ۰ – گل ریحان ۳؛ نخستین شکست داماش در لیگ یک رقم خورد
· داماش 0 - مس 0؛ نوار پیروزی‌های خانگی داماش پاره شد
· داماش ۱ – آرمان گهر ۰؛ تکمیل پیروزی رشتی‌ها با برد داماش
· ملوان 1 – داماش 1؛ تساوی حُسن خِتام الگیلانو
· فراهانی: هدف داماش در لیگ یک مشخص نیست/ برای پیروزی در دربی می‌جنگیم
· نیکبخت: فشردگی بازی‌های لیگ یک عامل مصدومیت بازیکنان است
· داماش با 3 گل به استقبال الگیلانو رفت
· گزارش فارس از عملکرد نمایندگان گیلان در هفته نخست رقابت‌های لیگ دسته اول
· تساوی رایکا و داماش در دربی کاسپین‌نشینان
· باشگاه داماش به تعهدات خود پایبند است
· قرارداد 8 بازیکن داماش تمدید شد+ تصاویر
· استارت فعالیت نقل و انتقالاتی داماش با تمدید قرارداد 4 بازیکن+ تصاویر
· جهانچی: مسؤولین حمایت کافی از ورزش بانوان ندارند/ عدم پوشش فوتسال بانوان از سوی رسانه‌های گیلان

مطالب قدیمی تر


بازی های داماش گیلان

بازی بعدی داماش گیلان

--

--

--

بازی قبلی داماش گیلان

داماش گیلان دو - دو شهرداری ماهشهر

چهارشنبه 26 اردیبهشت - 17:00

عضدی رشت


» » مصاحبه اختصاصی اف سی داماش با پرویز مسعودی سرپرست و مربی سپیدرود - بخش پایانی

پرویز مسعودی : در خوشبینانه ترین حالت امسال هم در لیگ دو باقی بمانیم / پیشکسوتان سپیدرود حاضر به کار رده های پایه نبودند و همه ادعای همکاری با تیم بزرگسالان و سرمربیگری را داشتند / اینگونه تیم را به حراج گذاشتن در شان سپیدرود نیست

سایت هواداران داماش گیلان - اف سی داماش دات آی آر : قسمت دوم و پایانی مصاحبه اختصاصی اف سی داماش - سایت هواداران داماش گیلان با پرویز مسعودی پیکسوت و سرپرست سپیدرود حاوی ناگفته هایی است که سال ها در سینه اش حبس شده بود :

اف سی داماش دات آی آر : از برآیند حرف هایتان اینگونه استنباط نمودیم که مالک باشگاه علاقه به صعود سپیدرود ندارند . اینگونه بود ؟

نمی گویم نخواستند یا نگذاشتند تیم صعود کند ! نمی شود به راحتی در مورد این قضیه نظر داد !

اف سی داماش دات آی آر : تقریبا هر ساله سپیدرود تا آستانه ی صعود به لیگ یک قرار می گرفت ولی سه چهار هفته آخر حواشی شروع می شد و تیم نتایج ضعیفی می گرفت و از صعود باز می ماند ! اینها اتفاقی بودند یا از روی تعمد ؟

حرف تان را قبول دارم . درست زمانی که نیازمند حمایت بیشتری از باشگاه بودیم این مسائل پیش می آمد همین سال گذشته اگر حداقل سی چهل میلیون برای تیم هزینه می شد و یا یکی دو ماه حقوق بازیکنان پرداخت می شد سپیدرود خیلی راحت بعنوان یکی از دو تیم اول به لیگ یک صعود می کرد . در برها ای که تیم نیازمند حمایت بیشتر بود نه تنها این حمایت صورت نمی گرفت بلکه فشار بر روی بازیکنان بیشتر و بیشتر میشد که یک مقدار همه مشکوک شدند که باشگاه دوست ندارد به لیگ یک صعود کند !

اف سی داماش دات آی آر : شما موافق این قضیه نیستید ؟

برای من هم به شخصه جای سوال داشت که درست در آن زمان هایی که تیم به حمایت نیاز داشت این حمایت صورت نمی گرفت !

اف سی داماش دات آی آر : در حال حاضر وضعیت سپیدرود چگونه است ؟

بعد از آخرین بازی که فروردین ماه انجام دادیم همه با هم خداحافظی کردند الان حدودا سه ماه است نه کسی برای ما زنگ می زند نه کسی از احوال ما می پرسد جسته گریخته خودمان از دور می شنویم کسی قرار است از دور تیم را بخرد یا اجاره کند ! اجاره کردن تیم مساله جالبی است که تا الان حدود سی و چند سالی که در فوتبال بودم چنین چیزی را نشنیده بودم که تیم را اجاره کنند که این را هم که خدا را شکر شنیدیم .

مصاحبه اختصاصی و کامل اف سی داماش را در بیشتر ببینید :


اف سی داماش دات آی آر : موافق این هستید که گروه جدیدی تیم را بخرند یا اجاره کنند ؟

به هیچ وجه موافق اجاره نیستم برای انکه این مساله نه برای باشگاه می تواند مبحث مثبتی باشد نه برای کسی که اجاره می کند ولی باز باید دید کسی که می خواهد تیم را اجاره می کند هدفش از این اجاره کردن چیست چون ما آقایان را نمی بینیم . من به شخصه در بین تمامی بازیکنان ادوار اخیر سپیدرود یعنی از بچه های دهه ی 60 بیشترین سابقه را در تیم دارم . هیچکدام از پیشکسوتان به اندازه من در تیم نبودند حتی این مربیانی که الان در تیم هستند و دوستان بنده هم می باشند همه این ها حداکثر سه سال در سپیدرود بازی کردند و بعدا رفتند در سایر تیم ها به فوتبالشان ادامه دادند . الان بیشترین سابقه بازی و مربی گری را در تیم من دارم . در دو سال اخیر هم سرپرست سپیدرود بودم و هنوز هم ابلاغش با من است ولی نه ابلاغ من را باطل کردند نه از من می خواهند کاری انجام دهیم یا اسپانسر پیدا کنیم هیچ خبری نیست ! من فکر می کنم مثل روال سالهای گذشته پانزده بیست روز مانده به شروع بازی ها دوباره به ما زنگ بزنند که بیایید و همانند همیشه به صورت ناقص تیم را جمع کنیم 5 تا تو زنگ بزن ! 6 تا من زنگ بزن ! یک تیم نا آماده جمع کنیم و وارد لیگ شویم تا به خودمان بیاییم 6 هفته بگذرد بازی ها و نتایج را از دست بدهیم همان دور باطل حرص و جوش و ناراحتی تکرار شود و نهایتا باز هم تیم را در دسته دو حفظ کنیم من هم فکر می کنم امسال هم شاید در خوشبیناننه ترین حالت همچین چیزی پیش بیاید.

من شنیدم کسانی که آمدند افراد دارایی هستند ولی وقتی جریانات اردوی رامسر را شنیدم که بر سر بازیکنانمان چه بلایی آوردند بچه ها را گرسنگی دادند ! می خواستند با مینی بوس بعد از بازی چهار ساعته بچه ها را روانه کنند بچه ها را صبح و بعد از ظهر تمرین دادند به بچه ها حتی یک میوه ای آبمیوه ای شیرینی و ...  ندادند ؛ لپ کلام حسابی بازیکنان را عذاب دادند.

اف سی داماش دات آی آر : خبر دارید تیم چگونه تشکیل شد و چه بازیکنانی شاکله تیم را تشکیل دادند ؟

بله خبر دارم بیشترشان بچه های پارسال خودمان بودند و یک تعداد بچه های لنگرود که قبلا با آنها هماهنگی و صحبت کرده بودند و تعدادی را نیز از تهران آورده بودند .

اف سی داماش دات آی آر : بازیکنان لنگرودی از تیم خاصی بودند ؟

تعدادی از بازیکنان شهرداری لنگرود من جمله آقای هادی راستگو و چند بازیکن تهرانی که خودم آنها را نمی شناسم . و جالب است که شنیدم در رامسر هم بیشتر از آن ها استفاده کردند تا بازیکنان سپیدرود ! و در جاهایی که جانشین نداشتند از بازیکنان پارسال سپیدرود استفاده کردند ! یعنی حرمت بچه های سپیدرود را در رامسر حفظ نکردند.

اف سی داماش دات آی آر : اینکه تعدادی از پیشکسوتان سپیدرود ادعا می کنند از سوی مسئولان باشگاه نادیده گرفته می شوند را قبول دارید ؟

من این قضیه را نه رد می کنم و نه قبول !

سالیان اول که آقای نجفی تیم را در اختیار گرفت کمی بسته کار کرد و روی نفراتی که داشت مانور داد. بعد از آنکه ما از سال 83 آمدیم و شروع به کار کردیم در سال های اخیر ما نیاز داشتیم که کادر فنی را تقویت کنیم به دوستان پیشکسوت مان مراجعه می کردیم ؛ البته من این گله را از دوستان پیشکسوت قدیمی سپیدرود دارم هم بازی های خودم یا از من قدیمی تر ها یا بعد از من . ما الگوی سایر تیم ها را نگرفتیم دوستان ما همه دوست داشتند بیایند و با تیم بزرگسالان کار کنند . حاضر به همکاری در تیم های پایه  یا بخش های دیگر نبودند . این انتقادی است که من به آنها دارم البته به صورت حضوری به خودشان هم گفتم اگر از من گله ای هم کنند من جوابگوی آنان خواهم بود  متاسفانه همه می خواستند با تیم بزرگسالان کار کنند و همه می خواستند به نوعی سرمربی بشوند من از سال 83-84 با تیم بودم و سال 84 باشگاه به من گفت برو تیم جوانان را بگیر رفتم جوانان را گرفتم تا نیم فصل جوانان بودم و مربی دروازه بان هایی که با تیم کار می کرد بنا به دلایل مختلف از تیم رفت و دوباره من را به تیم بزرگسالان بازگرداندند. یعنی به نوعی من می گویم هم یک مقدار باشگاه نسبت به پیشکسوتان بی مهری نشان داد و هم اینکه یک مقدار پیشکسوتان ما نمی خواستند از پایین شروع کنند و به یکباره می خواستند به بالا برسند . من این گله را نسبت به دوستانم دارم  حتی با چند نفر که به تمرین و فوتبال می رویم به ایشان گفتم شما همه می خواستید سرمربی باشگاه شوید خوب به هر حال باشگاه یک سرمربی دارد آن هم یک سرمربی که به هر حال نماینده ی مالک است و محافظ شش لول بندش است !!! نمی شد با او کاری کرد پیشتر هم گفتم که ما بارها بازی ها را می باختیم حتی در خانه ی خودمان می باختیم بد هم می باختیم هیچ کس نیامد و نگفت بالای چشمتان ابرو ! خوب پس  معلوم است که آن آقا در هر حال سرمربی است.حتی زمانی که آن آقا اخراج می شد مایل نبود که مربی دیگری کنار خط بایستد که مبادا اسمش به عنوان سرمربی جایی درز کند.

اف سی داماش دات آی آر : شما نسبت به تغییر و تحول مثبت در سال آینده یا سالیان آینده خوشبین هستید یا اینکه معتقدید که روند نادرست گذشته باز هم تکرار خواهد شد ؟

تا الان هیچ گونه روند درستی ندیده ام . درب باشگاه در حال حاضر بسته است ! همین الان هم که من مراجعه کردم درب باشگاه بسته بود ! هیچ کس در دفتر باشگاه نیست در صورتی که الان تایم طلایی تیم های فوتبال است الان باید بازیکن بگیرند باید بازیکنان خود را حفظ کنند باید به فکر باشند و کم کم شروع کنند همین الانش هم خیلی تیم ها شروع کرده اند در کل من اصلا روندی نمی بینم که حلاجی کنم این روند درست است یا غلط متاسفانه هیچ حرکتی در باشگاه نشده است وقتی در باشگاه بسته است ما چگونه باید بفهمیم چه حرکتی و چگونه در باشگاه در حال انجام است.

اف سی داماش دات آی آر : اگر صحبت پایانی دارید بفرمایید ؟

بنده معتقدم که باشگاه سپیدرود خیلی شانش بالاتر از این است که الان این گونه در قبالش برخورد می شود. این گونه تیم را به حراج گذاشتن و از هر کس خواستن که بیاید این تیم را بگیرد در شان این باشگاه نیست اعتقاد من این است که هر کسی می خواهد تیم را در اخیتار بگیرد حتما باید قدرتش از آقای نجفی بیشتر باشد منظور از قدرت تمکن مالی اش است یا علاقه اش برای تیمداری و هزینه کردن باید بیشتر باشد و یک رزومه و سابقه ی قابل قبولی هم داشته باشد که بتوانیم به آنان اطمینان کنیم بنده 51 سال سن دارم بیش از سی سال در باشگاه سپیدرود بودم پسر من نزدیک 9 سال در سپیدروده است الان هم پسر من گلر سپیدرود است یک جوری خانواده ی ما به این تیم گره خورده است  نه من بلکه خیلی از بچه های دیگر همین گونه هستند.

این گونه رفتار که وقتی فصل تمام می شود و همه را روانه می کنند بروید ، دیگر با شما کاری نداریم و بعدا وقتی به گره ای بر می خورند دوباره بیایند سراغ بچه ها این رفتار بی حرمتی به بچه هاست.

از نظر مالی در طی سالهای اخیر در حق بچه ها و مربیان کوتاهی صورت گرفته است به هر حال یک مربی زحمت کشیده که به این نقطه رسیده است ، حتما قبشا فوتبال کرده و کلاس رفته . به هر حال وقتی می خواهد در لیگ کشوری مربی گری کند مانند تیم محلی نیست که نهایتا فوقش هفته ای سه روز ناقص تمرین کند  تیم نیاز دارد تا هر روز تمرین کند صبح و بعد از ظهر تمرین کند به هر حال آن مربیان یا بازیکنانی که در چنین فضایی کار می کنند نباید از نظر مالی دغدغه و مشکلی داشته باشند .

دو سال پیش در اهواز بازی سختی داشتیم دیدیم مربی ما آنجا به شدت ناراحت است گفت چک من در رشت برگشت خورده ! در حالی که مبلغ چک بسیار ناچیز بود در همان زمان آن مربی دو سه برابر مبلغ چک را از باشگاه طلب داشت اگر باشگاه به موقع مطالباتش را می پرداخت آن مربی خیلی راحت می توانست چکش را پاس کند و تمرکز بیشتری بر روی تیم داشته باشد.

در این چند سال مربیان و بازیکنان همیشه مشکلات مالی را با باشگاه داشتند متاسفانه هیچگاه در آرامش نبودیم و همواره با بحران مالی مواجه بودیم.

 

مصاحبه : سعید - میثم

کلمات کليدي
پرویز مسعودی گلر سپیدرود پیکسوت سپیدرود مالکان سپیدرود سایت سپیدرود باشگاه سپیدرود

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 10 تير ماه، 1392 توسط maysam  چاپ مطلب


 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 به کانال رسمی اف سی داماش در تلگرام بپیوندید  [ جمعه، 3 مهر ماه، 1394 ] 7977 مشاهده
 سعید قدمی با گرفتن رضایتنامه از داماش جدا شد  [ سه شنبه، 6 مرداد ماه، 1394 ] 2074 مشاهده
 پورمحسن: داماش برای صعود به لیگ 1 می‌جنگد  [ سه شنبه، 3 ارديبهشت ماه، 1398 ] 111 مشاهده
 
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما : 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب