اخبار کوتاه - داماش یار

« تیم فوتبال داماش گیلان در مرحله دوم جام حذفی با شکست در برابر مهرگان دره شهر ایلام ، از دور مسابقات کنار رفت  .


عضويت سريع
شناسه :
نام اصلي:
ايميل:
تايپ مجدد:
رمز عبور:
تايپ مجدد:

کد امنیتی

 

مطالب گذشته
· داماش گیلان 0 – شهرداری بم 0/ داماش فرصت صعود به صدر را از دست داد
· داماش گیلان 2 – مقاومت تهران 0/ حذف مقاومت از جمع مدعیان صعود با دبل آل‌کثیر
· هفته بیست و یکم لیگ دسته دوم؛ پیروزی داماش مقابل کاسپین با لشکرکشی 300 نفره!
· در هفته بیستم لیگ دو/ پیروزی ارزشمند داماش گیلان و شهرداری فومن/ چوکا در دقیقه 90 تن به شکست داد
· داماش گیلان 1 – چوکا تالش 0؛ داماش گیلان پیروز داربی گیلانی‌های لیگ دو
· معادلات صعود به لیگ دسته اول؛ اف‌سی‌داماش شانس صعود داماش به لیگ دسته اول را بررسی می‌کند
· استقلال 0 – داماش 0؛ نبرد لیگ برتری‌های اسبق برنده نداشت
· مرتضی حیدری: گل صعود به فینال لذت خاصی دارد/ نبرد داماش برای صعود به آسیا
· محمدمختاری: پیروزی مقابل سایپا حق داماش بود/ صعود به فینال جام حذفی هدیه داماشی‌ها به هواداران
· بازگشت خوشبختی؛ تیم دایی در شهر باران غرق شد!/شگفتی‌سازی داماش در جام حذفی
· یادداشت وارده: مرزمان تا رؤیا یک تار مو است/ با عشق می‌توان به فینال رسید
· محمدرضا حاجی‌پور: هدفمان صعود به فینال جام حذفی است/نبرد برای گذشته پرغرور داماش
· سیامک فراهانی: داماش به هوادارانش زنده است/ داماش بردفوردسیتی فوتبال ایران
· سرمربی داماش گیلان: شایعه کم‌کاری در دیدار فینال جام حذفی مقابل استقلال صحت ندارد
· مهاجم داماش گیلان: برابر سایپا بازی سختی در پیش داریم
· اسماعیل حاجی‌پور: گیلان چشم‌انتظار داماش است / عبور آبرومندانه داماش از مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی
· داماش با پیروزی به استقبال سایپا رفت
· شهرداری رشت 2 – صدرا شیراز 2 / شهرداری حکم سقوط صدرا را امضا کرد
· شکست خفیف تیم فوتبال دختران شهرداری رشت مقابل صدرنشین لیگ
· هفته پانزدهم لیگ دو؛ داماش مقابل آوالان تن به شکست داد

مطالب قدیمی تر


بازی های داماش گیلان

بازی بعدی داماش گیلان

--

--

--

بازی قبلی داماش گیلان

داماش گیلان دو - دو شهرداری ماهشهر

چهارشنبه 26 اردیبهشت - 17:00

عضدی رشت


» مصاحبه اختصاصی اف سی داماش با قربانعلی الماسخاله رئیس هیئت فوتبال استان گیلان - قسمت دوم

سایت هواداران داماش گیلان - اف سی داماش دات آی آر :

اف سی داماش دات آی آر : در بحث واگذاری دو باشگاه داماش و ملوان نقش پر رنگی داشتید . در این مورد کمی توضیح می دهید .

سال گذشته هر دو باشگاه داماش و ملوان دچار مشکلات عدیده ای شده بودند . وضعیت داماش در این بین کمی حادتر بود . در بحث ملوان دوندگیهای خوبی را نیروی دریایی گیلان و همینطور مسئول تربیت بدنی نیروی دریایی ارتش ایران بخصوص جناب آذرگون انجام داده بودند.در نهایت ما هم وارد شدیم . البته در بحث واگذاری ایراداتی را مطرح کردیم و خواهان رفعش شدیم که متاسفانه بدون اینکه ایرادات رفع شود واگذاری صورت پذیرفت که آن ایرادات هنوز هم پا برجاست . نحوه واگذاری باید به گونه ای باشد که تعامل دو طرفه صورت بگیرد و دو طرف متقابلا به وظایفشان عمل کنند نه اینکه حالت بالا و پایین دستی باشد !

در بحث واگذاری داماش هم پیگیری های خوبی از سوی مسئولین گیلانی صورت پذیرفت و توانستیم با آقای اژه ای جلسه ای داشته باشیم اما نکته ای که حائز اهمیت است اینست که توانسیتیم تیم های بحران زده داماش و ملوان از نظر اقتصادی را با تمام مشکلاتش در لیگ برتر نگه داریم و دو سهمیه استان را حفظ کنیم .

امسال هم تلاشمان اینست که این دو تیم را به جایگاه واقعی شان برسانیم . در این فصل ملوان وضعیت به مراتب بهتری دارد و تلاش می کنیم که توسط ملوان سهمیه آسیایی کسب نماییم .

در مورد داماش هم در حال حاضر تلاشمان اینست که سهمیه اش را در لیگ برتر حفظ کنیم ؛ ناگفته نماند که ممکن است با توجه به تقویت داماش در نیم فصل حتی این تیم مدعی کسب سهمیه آسیایی شود .

اف سی داماش دات آی آر : کمی هم در مورد تیم ریشه دار و پر هوادر سپیدرود صحبت کنیم ! وضعیت این تیم چگونه است ؟

هر جا که می رویم اسمی از سپیدرود وجود دارد ! حتی به فدراسیون هم که می رویم از ما در مورد سپیدرود می پرسند . به هر حال چون بنده عقبه سپیدرودی دارم و زمانی بازیکن و حتی مدیرعامل این تیم بوده ام عرق خاصی به این باشگاه دارم و آرزومندم که روزی سپیدرود هم سر و سامان بگیرد . دنبال این بودم که سپیدرود را به شهرداری و شورای شهر وصل کنم که متاسفانه شورای شهر قبول نکرد .

اف سی داماش دات آی آر : گفته می شد که سپاه روی سپیدرود دست گذاشته است و این تیم را می خواهد ؟

خیر ، صحت ندارد .

متن کامل مصاحبه اختصاصی اف سی داماش را در بیشتر ببینید :

 


اف سی داماش دات آی آر : برسیم به واژه تامین امنیت و شورای تامین امنیت که تبدیل به تابویی برای هوادران داماش شده است ! این شورا را چه ارگان یا ارگان هایی تشکیل می دهند ؟

امنیت در هر جامعه واژه زیبایی است ! امنیت در زمین مسابقه یعنی اینکه یک بازی در کمال آرامش و در شرایطی مطلوب برگزار شود . اصلا اگر نیروهای امنیتی نباشند یک مسابقه قابل برگزاری نیست . در همین استان گیلان ما بالغ بر سه هزار مسابقه برگزار می کنیم که نیاز است امنیت شان نیز برقرار باشد !

اف سی داماش دات آی آر : از منظر دیگری به این قضیه نگاه کنیم ! شما می گویید مسابقه در شرایط مطلوبی برگزار شود . آیا دوری راه ورزشگاه سردار جنگل و همچنین جاده .و راه غیر استانداردش باعث نا امنی و به خطر افتادن جان هواداران نمی شود ؟

ببینید حرف شما صحیح است اما نباید یک جامعه کوچک  سبب آسیب رساندن به جامعه بزرگ تر شود ! استادیوم عضدی داخل شهر است و برگزاری بازی در عضدی باعث ایجاد ناهنجاری هایی می شود ؛ حلقه اول هم خانه های اطراف ورزشگاه است . اصلا همین سر و صدایی که در ورزشگاه ایجاد می شود باعث سلب آسایش منازل اطراف ورزشگاه می شود .

بحث دیگر ، خروج هواداران از ورزشگاه عضدی است . هنگام خروج ترافیک شدیدی شهری در اطراف استادیوم ایجاد می شود . شما می دانید که بیمارستان های زیادی از جمله زایشگاه در اطراف عضدی وجود دارد . این ترافیک باعث اختلال در رساندن بیماران به این بیمارستان ها می شود . اطراف ورزشگاه باید باز باشد که متاسفانه در مورد عضدی این موضوع صدق نمی کند .

در یک مقطع زمانی که داماش دچار بحران بود و نیاز مبرم به امتیاز داشت بنده پیگیر بودم که بازی در عضدی برگزار شود ولی اگر روزی وضعیت داماش در جدول خوب باشد من هم با برگزاری بازی در سردار جنگل مخالفت نمی کنم ؛ چون وضعیت داماش نیز مانند بیمار اورژانسی حاد بود ، به استانداری رفتم و آنقدر پاپی شدم تا بازی را به عضدی منتقل کردند . کسی این کار را نمی کند ولی من به علت نیاز مبرم داماش به سه امتیاز مسابقه همچین کاری را انجام دادم .

اف سی داماش دات آی آر : جناب الماسخاله اگر به این منوال باشد که نباید هیچ کام از بازی های داماش را در عضدی برگزار کنید ! چون همه بازی های داماش قاعدتا پر تماشاگر است .

ببینید معمولا در بازی های دیگر داماش بظور متوسط 6000 نفر به ورزشگاه می آیند . اصلا ظرفیت حداکثری عضدی 10000 نفر است . سریع هم ورزشگاه را ترک می کنند و مشکلی پیش نمی آید .

اف سی داماش دات آی آر : سال گذشته در مورد آقای غمزه و بخشی زاده اعتراضاتی را داشتید . چرا واحد کمیته داوران تان اعتراضی را به فدراسیون نداشتند ؟ در این مورد کمی توضیح می دهید .

به هر حال وظیفه من است که وقتی گزارشی از هر داوری به من داده می شود پیگیری کنم.من مسئولیت دارم که از تیم های گیلان در مقابل تیم های دیگر دفاع کنم.البته منظور من به مسابقات نیست و بیشتر روی برنامه هایی است که توسط فدراسیون به ما داده می شود.مثلا همین تعویق دیدار داماش و استقلال که استقلال دور زد تا به اینجا رسید.البته خودشان ضربه ی کاری که کردند را خوردند.بنده باید دفاع کنم که چرا این دیدار را به تعویق انداختید ؟! چرا حق داور من را در تهران خوردید ؟! پس باید به عنوان بزرگتر این خانواده در قبال مسائل اینچنینی از زیر مجموعه هایم دفاع کنم.درباره ی واحد کمیته داوران هم باید به من مراجعه می کردندچون اگر من بگویم برش حرفم بیشتر است .

اف سی داماش دات آی آر : فکر نمی کنید که این ایستادگی های شما در برابر تبعیض هایی که فدراسیون نسبت به فوتبال گیلان روا می دارد باعث شود بوسیله لابی های پشت پرده ! در انتخابات بعدی رای نیاورید ؟

خوشبختانه با فدراسیون و آقای کفاشیان رابطه خوبی دارم و مشکلی نداریم . برای ریاست هیئت فوتبال لابی نکردم و برای ماندن در این پست هم لابی نمی کنم . من صادقانه حرفم را می زنم و برای حفظ این صندلی از فوتبال استان هزینه نمی کنم . من در هر جایی که بودم که سعی کردم امانتدار خوبی باشم و کارم را به نحو احسن انجام دهم . برای من دفاع از فوتبال استان و کشور مهم است . ما جزئی از کل هستیم و معتقدم اگر ما در هیئت فوتبال کارمان را به خوبی انجام دهیم سودش به فدارسیون می رسد و فدارسیون خوبی خواهیم داشت .

روز یکشنبه ساعت 7 به من زنگ زدند و گفتند که رزرو هتل محل اقامت استقلال کنسل شده است . استقلالی ها ساعت 5 پرواز داشتند . من به آقای بهروان زنگ زدم و گفتم مبادا بهانه دست کسی بدهید . استقلالی ها هتل را کنسل کرده اند و هدفشان لغو بازی است . آقای بهروان گفتند که این اتفاق رخ نخواهد دد . ببینید من وقتی مشورتم را می دهم و وطرف مقابل گوش نمی دهد مجبورم اعتراض کنم .

ساعت 8 صبح بود که در ماشین نشسته بودم و از رادیو شنیدم که آقای فتح الله زاده اعلام کردند در شان استقلال نیست که با اتوبوس به رشت بیاید ! بلافاصله آقای بهروان روی خط می آید و می گوید با نکونام در مورد تعویق بازی صحبت کرده ام . نکونام بازیکن خیلی بزرگی است ولی به او ارتباطی ندارد که در مورد لغو بازی نظر بدهد . از تهران تا رشت گه 4 ساعت بیشتر راه  نبود . آنها باید با اتوبوس می آمدند .

اف سی داماش دات آی آر : هواداران گیلانی چشم انتظار داشتن تیم در فوتسال هستند . در این مورد نمی خواهید اقدامی انجام دهید ؟

تیم فوتسال داشتیم ولی متاسفانه نتوانسیتم تیم را نگه داری کنیم . ما باید ابتدا زیر بنا و زیر ساخت ها را آماده کنیم . الان لیگ فوتسال را راه اندازی کردیم و در حال فراهم کردن زیر ساخت ها هستیم . دنبال تیم داری در فوتسال هستیم . در فوتبال هم الان در لیگ یک خلا داریم و می خواهیم سپیدرود را بالا بکشیم .

اف سی داماش دات آی آر : با توجه به اقداماتی که انجام داده اید بین هواداران داماش از محبوبیت و مقبولیت خاصی برخوردار شدید . چه صحبتی با این هواداران پرشور دارید ؟

هر جا که از گیلان صحبت می شود ااز فرهنگ غنی این استان سخن به میان می آید . سفارشم به هواداران با تعصب داماش و کانون هوادارانش اینست که بخاطر فوتبال ، اصالت فرهنگی مان را زیر سوال نبریم . ما توانمندی این را داریم که تیم خوبی داشته باشیم و نیازی به توهین و ناسزا در زمین مسابقه نیست .

مصاحبه : میثم - آرمین

کلمات کليدي
رییس هیئت فوتبال گیلان هیئت فوتبال گیلان سایت هواداران داماش فرامرز الماسخاله قربانعلی الماسخاله

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 20 آذر ماه، 1391 توسط maysam  چاپ مطلب


 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 تقابل ساحل نشینان دریای کاسپین و خلیج پارس  [ چهارشنبه، 15 فروردين ماه، 1397 ] 202 مشاهده
 
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما : 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب