اخبار کوتاه - داماش یار

« تیم فوتبال داماش گیلان در مرحله دوم جام حذفی با شکست در برابر مهرگان دره شهر ایلام ، از دور مسابقات کنار رفت  .


عضويت سريع
شناسه :
نام اصلي:
ايميل:
تايپ مجدد:
رمز عبور:
تايپ مجدد:

کد امنیتی

 

مطالب گذشته
· داماش گیلان ۱ – استقلال خوزستان ۰؛ پیروزی ارتش لاجوردی‌پوش با شوت سرکش صفایی
· داماش ۰ – خوشه طلایی ۰؛ تقسیم امتیازات شاگردان فراهانی و عاشوری در شهر انار
· داماش گیلان ۲ – بادران تهران ۰؛ عروسی به کوچه ارتش لاجور‌دی‌پوش شهر باران رسید!
· مس رفسنجان ۴ – داماش گیلان ۰؛ دومین شکست سنگین لاجوردی‌پوشان در کویر رقم خورد
· ساعت برنارد، گمشده داماشی‌ها! جایگاه ۱۲همچنان استوار پای داماش ایستاده است
· داماش گیلان ۰ - نود ارومیه ۰؛ تساوی داماش در غیاب سرمربی!
· سایپا ۲ – داماش ۱؛ پایان ماجراجویی داماش در جام حذفی
· داماش ۰ – گل ریحان ۳؛ نخستین شکست داماش در لیگ یک رقم خورد
· داماش 0 - مس 0؛ نوار پیروزی‌های خانگی داماش پاره شد
· داماش ۱ – آرمان گهر ۰؛ تکمیل پیروزی رشتی‌ها با برد داماش
· ملوان 1 – داماش 1؛ تساوی حُسن خِتام الگیلانو
· فراهانی: هدف داماش در لیگ یک مشخص نیست/ برای پیروزی در دربی می‌جنگیم
· نیکبخت: فشردگی بازی‌های لیگ یک عامل مصدومیت بازیکنان است
· داماش با 3 گل به استقبال الگیلانو رفت
· گزارش فارس از عملکرد نمایندگان گیلان در هفته نخست رقابت‌های لیگ دسته اول
· تساوی رایکا و داماش در دربی کاسپین‌نشینان
· باشگاه داماش به تعهدات خود پایبند است
· قرارداد 8 بازیکن داماش تمدید شد+ تصاویر
· استارت فعالیت نقل و انتقالاتی داماش با تمدید قرارداد 4 بازیکن+ تصاویر
· جهانچی: مسؤولین حمایت کافی از ورزش بانوان ندارند/ عدم پوشش فوتسال بانوان از سوی رسانه‌های گیلان

مطالب قدیمی تر


بازی های داماش گیلان

بازی بعدی داماش گیلان

--

--

--

بازی قبلی داماش گیلان

داماش گیلان دو - دو شهرداری ماهشهر

چهارشنبه 26 اردیبهشت - 17:00

عضدی رشت


» امیر عابدینی : می خواهند داماش سقوط کند / ما نفرين شده ايم !

سایت هواداران داماش گیلان - اف سی داماش دات آی آر : امير عابديني در گفت و گو با پانا در خصوص وضعيت و بحران مالي داماش گيلان، اعتصاب بازيکنان اين تيم، درگيري جهانگير عسگري با تارتار و مشکلات تارتار با بازيکنان ، به سوالات پاسخ داد:*از اعتصاب بازيکنان داماش براي ما صحبت کنيد.
راستش را بخواهيد اعتصاب کردند و به من هم گفتند. نمي دانم چکار کنم و کاري از دستم برنمي آيد. امروز به رشت مي روم تا ببينم مشکل چيست. خوشبختانه تابه حال هيچ وعده وعيدي به کسي ندادم که نادرست درآمده باشد. من هر حرفي زدم واقعيت بوده. الان هم مي بينيد بازيکنان اعتصاب کردند به خاطر نااميدي از شرايط بوده. اولا اين که مسئولان استان اصلا نمي گويند مشکلتان چيست و دوم اين که من نتوانستم راه حلي پيدا کنم تا تيم واگذار شود. تمام اختيارات از من صلب شده و نمي توانم تصميمي بگيرم. مسئوليتي دارم بدون قدرت.*چه اتفاقي افتاده که نمي توانيد تصميم بگيريد؟
مسئولاني که بايد تصميم بگيرند نمي گيرند. چون هيچ گاه براي فوتبال تصميمي نگرفتند و محتاط و نگرانند. اين تصميم گيري را بايد به يک نخبه و آشنا به کار واگذار مي کردند. به کسي قدرت تصميم گيري مي دادند که داغ کار به سينه اش مانده. فقط صرف اقتصادي نگاه کردن به موضع اجتماعي فرهنگي فايده اي ندارد. شما ببينيد الاتفاق عربستان تيم خاصي نبود که استقلال آن را در آزادي برد ولي ديديد چه شادي و شعف و شوري در جامعه ايجاد شد. حتي پرسپوليسي ها هم خوشحال شدند. حالا تصور کنيد اگر در فوتبال يک تيم بزرگ را بزنيم چه اتفاقي مي افتد.*هدايتي از خريد داماش منصرف شد؟
منصرف نشد. دوستان ما در مسئوليت هاي قضايي فکر کردند که هدايتي دارد تيم را ارزان مي خرد و نفروختند. رقمش هم 7 ميليارد و 700 ميليون بود که هدايتي با آن موافقت کرد. من مطمئنم ديگر کسي حاضر نمي شود اين تيم را بخرد. من مي دانم که اين قيمت خوبي بود ولي نفروختند.

 

متن کامل مصاحبه را در بیشتر ببینید :


*در مورد درگيري جهانگير عسگري با تارتار هم صحبت مي کنيد؟
عسگري با خودش هم مشکل دارد. همين مشکل را با درخشان هم داشت. وقتي به شاهين گل زد رفت جلوي درخشان و با کارهاي زشت، خوشحالي کرد. نوع رفتار و پرخاشگري عسگري به درد فوتبال نمي خورد. او 300، 400 ميليون پول مي گيرد که وظيفه اش را انجام دهد و گل بزند. اصلا اخلاق ندارد. در جلسه مشترکي که با تارتار و عسگري بوديم، طوري غيرمنطقي و غيراخلاقي با تارتار صحبت کرد که خودم تصميم گرفتم عملا اخراجش کنم. جريمه سنگين هم شد. از طريق کميته فني و هيات مديره 25 درصد قراردادش را جريمه شده و به هيچ عنوان تخفيف داده نمي شود. تا آخر فصل هم از او استفاده نمي کنيم.

 

*شما از بازيکنان نخواستيد که به تمرينات برگردند؟
من از کاپيتان تيم خواستم تا بچه ها را جمع کند و با آنها حرف بزند ولي به من گفت که شما بياييد بچه ها حرفتان را گوش مي کنند. من حرفي هم که مي خواهم به آنها بزنم اين است که دور هم جمع شويم و اين تيم را نجات دهيم. فکر کنيم که يک سال داريم رايگان بازي مي کنيم. با اين روال تيم سقوط مي کند. من متاسفم براي اين شهر و مسئولانش و مسولان تصميم گيرد. اين تيم را رها کردند و مرا تنها گذاشتند.*خيلي ها مي گويند تارتار نتايج ضعيفي گرفته. نظر شما چيست؟
به جرات مي گويم که کليه امتيازاتي که قاسمپور گرفت، مثل آن را تارتار هم گرفته و هيچ اختلاف امتيازي با دينورزاده و قاسمپور ندارد. قاسمپور راه آهن را در رشت برد، تارتار آنها را در تهران برد. فجر را در 2 بازي برديم. ار تراکتور در 2 بازي باختيم. دينورزاده به تيم نيم بند سپاهان 3 صفر باخت اما تارتار به سپاهان صدرنشين يک برصفر باخت در حالي که با دست گل زدند. من مي دانم در رشت بافتي است که نمي گذارد هيچ کس کار کند. محمد محمدي در عمرش فحش نخورده بود ولي در رشت اين قدر به او فحش دادند که گفت اگر همه قراردادم را جريمه شوم ديگر حاضر نيستم در رشت بازي کنم. به مهدوي کيا توهين کردند در حالي که او در همه ورزشگاه هاي کشور تشويق مي شود. اين کار همين شرط بندهاست. متاسفانه صدبار گفتم ولي کسي نيست جلوي آنها را بگيرد. دست هايي در کار است که مي خواهند داماش سقوط کند.*چرا خودتان وارد گود نمي شويد و اين مسائل را تمام نمي کنيد؟
اگر ماندگار باشم نوع رفتارم را تغيير خواهم داد. الان زنيدپور شده آدم منحوس. کاري با اين بچه کردند که رفتارش را به سوي مقابله برده. نمي دانم چرا هرتيمي در رشت بوده، محکوم به سقوط بوده. هرجور در رشت تيم مي بنديم آن سقوط مي کند. ما نفرين شده ايم. تيمي که به آن خوبي نتيجه مي گرفت و داشت به سمت کسب سهميه مي رفت، منفجر شد.*چرا زنيدپور با تارتار درگير شده؟
بحث زنيدپور بحث فوتبال نيست. تماشاگران مي گويند او کم کاري کرده. خودم هم همين برداشت را کردم و طبيعي است که سرمربي هم اين برداشت را بکند و عصباني شود. وقتي تيمي دچار حاشيه و بحران مالي مي شود، حرف و حديث و خيلي مسائل پيش مي آيد. وقتي مشکل مالي باشد کادر فني نمي تواند کار را جمع کند. تارتار هم زنيدپور را مواخذه کرد. من هم به خاطر کم کاري زنيدپور را مواخذه کردم. حتي به محمد غلامي هم گفتم. البته بحث غلامي کم کاري نبود. چون نگران تيم ملي بود نتوانست بازي کند. جهانبخش هم که رفت زمين گره گشا باشد، وسط زمين ايستاد. چاووشي داشت مثل شير در زمين مي جنگيد ولي وقتي مربي او را مي آورد بيرون و زنيدپور را مي فرستد زمين و او بدکار مي کند، حق بدهيد که عصباني شود و سرش داد و بيداد کند.

 

*حالا زنيدپور جريمه مي شود؟
صددرصد زنيدپور هم جريمه مي شود. کل بچه هاي تيم جريمه مي شوند اما اول بايد چيزي به آنها بدهيم بعد جريمه شان کنيم. ماشيني که به آن سوخت نمي رسد، مگر مي شود انتظار داشت که راه برود؟

 

*قبول داريد که بازيکنان حق دارند اعتصاب کنند؟
در رئال و بارسلونا هم اين اتفاق افتاده. در NBA هم اعتصاب کردند. در ذوب آهن، مس، شاهين و خيلي تيم هاي ديگر هم بازيکنان سرتمرين نرفتند ولي معتقدم بازيکنان بايد گارانتي داشته باشند به اين معني که فدراسيون اول فصل پولي از باشگاه ها بگيرد و بگذارد به عنوان ضمانت جرايم. بازيکنان يک نوع بيمه شوند و اگر هراتفاقي براي قرارداد بازيکن بيافتد او بتواند پولش را از فدراسيون بگيرد. اين کار مهمتر از قراردادهاي ميداني و روي پيراهن است. اين بيمه بايد عمومي باشد. درصد جرايم و قراردادها هم کف و سقف داشته باشد.

 

*در مورد انتخابات فدراسيون فوتبال هم صحبت کنيد؟
به نظرم در اين دوره وزارت ورزش به اين نتيجه رسيده که دخالت نکند. اگر دخالت هم کنند مجمع اقتدار خود را حفظ مي کنند و راي را به کسي مي دهند که مورد قبول باشد نه به کسي که براي انتخابش اهرم فشاري هست. عملکرد فدراسيون کفاشيان را هم بايد براساس برنامه و کارنامه اش داد. البته من که برنامه اي از او نديدم ولي به صورت کلي به او نمره قبولي مي دهم تا رد نشود.

کلمات کليدي
امیر عابدینی مدیرعامل داماش گیلان اعتصاب بازیکنان داماش داماش رشت amir abedini

ارسال شده در مورخه : جمعه، 5 اسفند ماه، 1390 توسط armin  چاپ مطلب


 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

Rashti_BaTasob 

 

مرتبط باموضوع :

 
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما : 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب