اخبار کوتاه - داماش یار

« تیم فوتبال داماش گیلان در مرحله دوم جام حذفی با شکست در برابر مهرگان دره شهر ایلام ، از دور مسابقات کنار رفت  .


عضويت سريع
شناسه :
نام اصلي:
ايميل:
تايپ مجدد:
رمز عبور:
تايپ مجدد:

کد امنیتی

 

مطالب گذشته
· داماش گیلان ۱ – استقلال خوزستان ۰؛ پیروزی ارتش لاجوردی‌پوش با شوت سرکش صفایی
· داماش ۰ – خوشه طلایی ۰؛ تقسیم امتیازات شاگردان فراهانی و عاشوری در شهر انار
· داماش گیلان ۲ – بادران تهران ۰؛ عروسی به کوچه ارتش لاجور‌دی‌پوش شهر باران رسید!
· مس رفسنجان ۴ – داماش گیلان ۰؛ دومین شکست سنگین لاجوردی‌پوشان در کویر رقم خورد
· ساعت برنارد، گمشده داماشی‌ها! جایگاه ۱۲همچنان استوار پای داماش ایستاده است
· داماش گیلان ۰ - نود ارومیه ۰؛ تساوی داماش در غیاب سرمربی!
· سایپا ۲ – داماش ۱؛ پایان ماجراجویی داماش در جام حذفی
· داماش ۰ – گل ریحان ۳؛ نخستین شکست داماش در لیگ یک رقم خورد
· داماش 0 - مس 0؛ نوار پیروزی‌های خانگی داماش پاره شد
· داماش ۱ – آرمان گهر ۰؛ تکمیل پیروزی رشتی‌ها با برد داماش
· ملوان 1 – داماش 1؛ تساوی حُسن خِتام الگیلانو
· فراهانی: هدف داماش در لیگ یک مشخص نیست/ برای پیروزی در دربی می‌جنگیم
· نیکبخت: فشردگی بازی‌های لیگ یک عامل مصدومیت بازیکنان است
· داماش با 3 گل به استقبال الگیلانو رفت
· گزارش فارس از عملکرد نمایندگان گیلان در هفته نخست رقابت‌های لیگ دسته اول
· تساوی رایکا و داماش در دربی کاسپین‌نشینان
· باشگاه داماش به تعهدات خود پایبند است
· قرارداد 8 بازیکن داماش تمدید شد+ تصاویر
· استارت فعالیت نقل و انتقالاتی داماش با تمدید قرارداد 4 بازیکن+ تصاویر
· جهانچی: مسؤولین حمایت کافی از ورزش بانوان ندارند/ عدم پوشش فوتسال بانوان از سوی رسانه‌های گیلان

مطالب قدیمی تر


بازی های داماش گیلان

بازی بعدی داماش گیلان

--

--

--

بازی قبلی داماش گیلان

داماش گیلان دو - دو شهرداری ماهشهر

چهارشنبه 26 اردیبهشت - 17:00

عضدی رشت


» محمد آبشک : اشتباهات فراوان داوری بر علیه داماش مشکوک است/بومی ها بر علیه تارتار جبهه گیری نکرده اند

سایت هواداران داماش گیلان - اف سی داماش دات آی آر : محمد آبشک به جرئت می توان گفت یکی از محبوب ترین بازیکنان داماش نزد هواداران می باشد . در در مصاحبه اش با اف سی داماش از مسئل حاشیه های گله فراوانی داشت . آبشک می گوید که در بازی تراکتور مستحق باخت نبوده اند . او همچنین به این قضیه معترض است که چرا این همه اشتباهات داوری بر علیه داماش اتفاق می افتد و می گوید این اشتباهات داوری برایش کمی مشکوک است . آبشک به اف سی داماش می گوید که در شرایطی هستیم که همه باید به داماش کمک کنند و از شعارهای هواداران در بازی فجر گله دارد . او می گوید که در حال حاضر از استقلال و پرسپولیس هم بیشتر تماشاگر داریم و این تماشاگران باید مثل بازی های گذشته نود دقیقه داماش را تشویق کنند و یار دوازدهم تیم باشند . آبشک همچنین جبهه گیری بومی های داماش بر علیه تارتار را تکذیب می کند . سایت هواداران داماش گیلان - اف سی داماش گفتگوی مفصلی را با محمد آبشک ترتیب داده است که در زیر می توانید بخوانید :

اف سی داماش دات آی آر : کمی از بازی تراکتور برایمان بگو .
بازی خوبی بود . در نیمه اول بازی بگونه ای پیش رفت که توانستیم به گل برسیم ولی در ادامه روی اشتباهات فردی و همچنین اشتباهات داوری که واقعا ضعیف کار کرد بازی را باختیم . بنظر من در بازی تراکتور می شود گفت که به داوری باختیم . در نیمه دوم هم موقعیت های زیادی داشتیم که نتوانستیم به گل برسیم و تراکتور در یکی از معدود موقعیت هایی که داشت و سر یک اشتباه فردی و ناخواسته گل سوم را هم دریافت کردیم ولی حقمان باخت نبود . در بازی تراکتور خیلی خوب بازی کردیم .

اف سی داماش دات آی آر : چندین بازی است که داماش بدلیل اشتباهات داوری امتیازات حساسی را از دست میدهد . در این مورد چه نظری داری و فکر میکنی این اشتباهات سهوی است یا عمدی ؟
به سهوی یا عمدی بودنش کاری نداریم ولی خیلی از بازی هایی که انجام داده ایم داورهایی را گذاشته اند که در حد آن بازی نبوده اند و اشتباهات تاثیرگذاری  هم به ضرر ما داشته اند . کمیته داوران بعد از بازی به اشتباه داوری اعتراف می کند ولی این برای ما امتیاز نمی شود . خیلی راحت اشتباه می کنند و تیم ما بازی را می بازد . بعد می گویند که اشتباه شده است . خب یک جوری باید جلوی اشتباه را بگیرند . چرا برای تیم ما این همه اتفاق می افتد . حتما یک مشکلی هست دیگر .نمی شود که در 6 بازی از اشتباه داوری ضربه بخوریم . بعد در یک بازی قبل از اوت خطایی رخ می دهد و همان را برجسته می کنند و 10 بار نشان میدهند . می گویند این تیم در خطر افتادن است و این دو امتیازی که در بازی داماش از دست داده ممکن است منجر به افتادن تیم شود ! در صورتی که صحنه هایی که بر علیه ما اتفاق می افتد را یکی دو بار نشان میدهند و می گویند اتفاق افتاده یا نیفتاده . در بازی جام حذفی صحنه گل ما را نشان میدهند و آقای مرادی به راحتی آن را رد می کند . کارشناسان داوری ای هم که به برنامه نود می روند اکثرا طرف داوران فدارسیون را می گیرند . بر ضرر تیم ما قضاوت می شود و همه به راحتی از آن می گذرند و کسی به آن توجه ای نمی کند .

اف سی داماش دات آی آر : در برنامه نود اشتباهاتی که به نفع ما می باشد را برجسته می کنند ولی اشتباهاتی که بر علیه ما هستند را به راحتی از کنارش می گذرند . فکر می کنی نود و مجری اش فردوسی پور رویکردی ضد رشتی در برنامه اش دارد ؟
فکر نمی کنم فردوسی پور برنامه اش را عمدا بخواهد به سمتی پیش ببرد که جهت گیری ضد رشتی داشته باشد ولی اینکه داوران این همه بر علیه ما و مغرضانه سوت می زنند برایم مشکوک است . نمی توانم قبول کنم ! مگر می شود این همه بر علیه یک تیم به راحتی پنالتی اشتباه بگیرند ؟!

اف سی داماش دات آی آر : از بحث داوری بگذریم و برسیم به تماشاگران تبریزی . رفتارشان در بازی تراکتور با داماش چگونه بود ؟
با توجه به حاشیه هایی که در بازی رفت پیش آمده بود آن ها باز هم کاری به کار داماش نداشتند و فقط تیم خودشان را تشویق می کردند .

متن کامل مصاحبه را در بیشتر ببینید :


اف سی داماش دات آی آر : از آن جایی که در بازی شهرداری و ماشین سازی در تبریز اهانت های زیادی به گیلان و بازیکنان داماش شده بود فکر می کنی این رفتارشان در بازی شما و تراکتور دلیل خاصی داشت ؟
بهر حال بازی حساسی با استقلال داشتند و خیلی تاثیرگذار بود ولی از انصاف نباید بگذریم ؛ آن ها فقط تیم خودشان را تشویق کردند ، خیلی خوب هم تشویق کردند و هیچ گونه فحاشی به تیم داماش نداشتند .بر خلاف بازی ماشین سازی و شهرداری در این بازی کاری به کار ما نداشتند و فقط تیمشان را تشویق کردند .

اف سی داماش دات آی آر : تیم داماش از 4 بازی اخیر فقط سه امتیاز کسب کرده است . وضعیت فعلی داماش را چگونه می بینی ؟
کلا نیم فصل دوم امتیاز گرفتن سخت می باشد . تیم ما در این بازی ها مستحق شکست نبوده است . ما بازی سپاسی را خوب بازی نکردیم ولی به سه امتیاز دست پیدا کردیم اما در بازی استقلال در همان 20 دقیقه اول دو - سه موقعیت گل را از دست دادیم و به هیچ وجه مستحق باخت نبودیم .در همین بازی تراکتور هم به هیچ وجه حقمان باخت نبود . آقای تارتار نیاز به زمان دارد . در زمان آقای قاسمپور هم بازی اول را اگر می باختیم تیم وارد بحران می شد . آن بازی را سر خلاقیت یک بازیکن و دو ایستگاهی بردیم و توانستیم روند رو به رشدی را در پیش بگیریم .
آقای تارتار تیم را تازه تحویل گرفته اند . تیم از نظر روحی روانی در شرایط خوبی قرار نداشت . بی پولی و همه این مسائل وجود دارد و تیم تحت فشار است .به آقای تارتار باید زمان داد البته زمانی هم نداریم و کلا داریم زمان را از دست می دهیم .

اف سی داماش دات آی آر : در این مدتی که با آقای تارتار کار کردید ایشان را چطور می بینید ؟ فکر می کنید بتواند مثمر ثمر باشد ؟
حتما می تواند . می تواند ولی ببینید الان در شرایطی هستیم که همه باید کمک کنند . من در بازی فجر خودم به شخصه خیلی روحیه ام پایین آمد . خیلی از دست تماشاگران ناراحت بودم . من اصلا فکرش را هم نمی کردم . در بازی های دیگر واقعا یار دوازدهم ما بودند . واقعا کیف می کردم از تشویق های هماهنگشان . ولی در تماشاگرانمان هم بعضی مواقع چند دستگی وجود دارد و این را می شود دید . ما تیمی هستیم که در حال حاضر از استقلال پرسپولیس هم بیشتر تماشاگر داریم . تیمشان را دوست دارند . مثل قدیم نیست . داماش الان می تواند یکی از قطب های فوتبال کشور باشد . تماشاچی های ما باید کمی صبور باشند . یکدل باشند . نه اینکه بینشان چند دستگی وجود داشته باشد . بعد یک لیدر واحد داشته باشند ...........اف سی داماش دات آی آر : مسئله ای که خود من به شخصه در این چند سال اخیر بوضوح آن را دیده ام این است که هواداران داماش هر گاه تیم شان را تشویق کرده اند توانسته اند به پیروزی برسند ولی هرگاه که روی به مسائل حاشیه ای و متشنج کردن سکو ها آوردند دودش در چشم خودشان و تمیشان رفته است . در این زمینه چه صحبتی داری ؟ حتما این را هم می دانی که به داماش هشدار داده اند که در صورتی که جو ورزشگاه متشنج باشد تیم را محروم می کنند .
جز یک شهر که به تماشاگرانمان هر چقدر هم بگوییم باز هم به آن کار دارند در مورد بقیه بازی ها هر چند من کسی نیستم و کوچکتر از آنم که بخواهم درخواستی از هواداران داشته باشم باشم ولی ازشان خواهش می کنم فقط تیم خودشان را تشویق کنند . نیمه اول که گذشتند همان هایی که زیر اسکوربورد نشسته اند شعار دادند یک نیمه گذشت و ما نمی دونم گلی ندیدم و از این صحبت ها . یعنی من بازیکن واقعا وقتی این شعار را می شنوم هر چند که سعی می کنم حواسم به بیرون نباشد ولی در آن بازی که حواسم به تماشاگران بود واقعا خیلی ناراحت بودم ، خیلی ناراحت بودم که همچین شعارهایی داده شد .

اف سی داماش دات آی آر : در روحیه شما و تیم تاثیر منفی داشت ؟
بله ، اصلا کار  درستی نیست . تیم را باید تا دقیقه نود حمایت کرد . کار خدا بود در دقیقه نود گل زدیم و هم شرمنده شدند . باید از تیم حمایت بکنیم . بازی های دیگری بوده است در زمان همین آقای قاسمپور که ما خوب هم بازی نکردیم ولی بازی را بردیم . از هواداران می خواهم که تیمشان را تشویق کنند . دلخوشی ما همین هواداران هستند . ما نفت تهران که نیستیم . ما داماشیم و در هربازی 10 هزار تا 15 هزار تا حتی 20 هزار تماشاگر برای بازی هایمان می آیند . تیم استقلال که صدر جدول است همچین تماشاگری ندارد . بعد ما با دست خودمان به خودمان داریم ضربه می زنیم .

اف سی داماش دات آی آر : به عنوان بازیکنی که خیلی نزد هواداران محبوبیت و مقبولیت داری چه درخواستی از آن ها داری ؟
من این را می گویم که تماشاگران ما به تیم شان عرق خاصی دارند . تیم شان را عاشقانه دوست دارند . بیایم این حس مان را از روی سکو ها به درون زمین و به بازیکنان منتقل کنیم . تیم مان را خوب تشویق کنیم که بازیکن انگیزه بگیرد نه اینکه یک نیمه گذشت و بخواهیم بازیکن یا مربی را تخریب کنیم و زیر سوال ببریم .

اف سی داماش دات آی آر : فاصله ی تیم های ششم تا هفدهم جدول همانطور که می دانی خیلی کم است و تیم ها امتیاز هایشان خیلی نزدیک به هم هست !! فکر می کنی با توجه به این قضیه و این روندی که داریم ما در ادامه دغدغه سقوط داشته باشیم ؟!
همانطور که همه می دانند به قول شما فاصله ی امتیازات خیلی کم هست.ما باید برای هر بازی حداقل در بازی های خانگی برای برد وارد زمین شویم.ما همه ی بازی ها را برای برد بازی می کنیم.حتی جلوی این تراکتور هم با آن همه تماشاگر و تیمی که دوم جدول هست خدا شاهد است برای برد به میدان رفتیم.حتی برای مساوی هم نرفته بودیم و رفتیم ببریم.ما تمام سعی خودمان را می کنیم.حالا ببینیم آخر بازی خدا چه میخواهد.

اف سی داماش دات آی آر : شایعه شده بعضی از بومی ها بر علیه آقای تارتار جبهه گیری می کنند !! حتی صدای آقای عابدینی هم در آمده است !! فکر می کنی همچین چیزی صحت دارد؟!
من نمیدانم آقای عابدینی چه صحبت هایی شنیده است.به هر حال مدیر باشگاه هستند و شاید یک سری پیغام هایی به ایشان رسیده یا حرف هایی شنیده.اما من که خودم داخل تیمم و چه با بازیکن های بومی و چه غیر بومی در ارتباطم فکر نمیکنم همچین چیزی باشد.بازیکنان بومی ؛ چه مربی و چه بازیکن غیر بومی بیایند اینجا ازشان حمایت می کنند.نه بومی بلکه غیر بومی هم همینطور هست.حالا چون درباره ی بومی پرسیدید من بگم که مطمئن باشید بومی ها هر کاری میکنند که تیمشان و شهرشان سربلند بیرون بیاید.برای ما فرقی نمیکند چه کسی سرمربی باشد.ما دلمان میخواهد تیممان و شهرمان موفق باشد.برای من به شخصه مهم نیست که چه بازیکنی یا مربی ای می آید.بازیکنی که بیاید اینجا بتواند به تیممان کمک کند ما استقبال می کنیم مربی هم همینطور.مربی که نیامده تیممان رو نابود کند.آمده به تیم و شهرمان کمک کند.مخصوصا در این شرایط شاید خیلی از مربی های دیگه نمیامدن الان تیم را تحویل بگیرند.من فکر میکنم که نه , همچین چیزی نیست که بازیکنان بومی بخواهند مشکلی ایجاد کنند . من خودم در جمع بازیکنان تا حالا صحبتی نشنیدم .

اف سی داماش دات آی آر : پس این قضیه را سوء تفاهم می دانی ؟!
بله.اصلا چنین چیزی صحت ندارد که بازیکنان بومی بخواهند چنین کاری بکنند !!اف سی داماش دات آی آر : بازی با سایپا را چه طور میبینی؟
سایپا تیمیست که فراز و نشیب در نتیجه گیری داشته مثلا شده است که داخل خانه ببرد یا بیرون ببرد و بعضی بازی ها داخل خانه ببازد . به هر حال آن ها تیمی خطرناک هستند.خط حمله شان خوب است . خط دفاعشان هم بد نیست.بازیکنان با تجربه ای هم دارند و کلا تیم خطرناکی است.

اف سی داماش دات آی آر : برای 3 امتیاز می روید ؟
ما حتما برای 3 امتیاز می رویم.چون این 3 امتیاز برای ما خیلی حیاتی است ، باید حتما بگیریم.انشالله به امید خدا و با حمایت تماشاگرانمان بازی را ببریم.

اف سی داماش دات آی آر : چه صحبتی با هواداران دارید ؟ میدانی که تیم ما الان یکی از پر طرفدارترین تیم های لیگ است.اکثر بازی های خانگی ما ورزشگاه پر است.حتی تیم های پرطرفداری مثل شاهین بوشهر و نفت آبادان هم میبینی که الان ورزشگاهشان 60-70 ٪ ظرفیتش پر می شود .در یک بازی خانگی داماش به انداره ی 5 بازی خانگی شهر همسایه  هوادار به ورزشگاه می آید .
تیم ما اگر اول نباشد مطمئن باشید جزء 3 تیم اول از لحاظ تعداد و میانگین هواداران در داخل خانه است.من فکر می کنم الان یک سرمایه خیلی خوب داریم در شهرمان داریم و آن هم هوادارامان هستند.آن هایی که هوادار واقعی هستند ، می آیند واقعا تیمشان را تشویق می کنند و تیمشان را دوست دارند و اکثرا هم همینطور هستند.من فکر می کنم تشویقشان منظم تر و واحد تر شود و همینطور صبر و تحملشان اگر بیشتر باشد خیلی میتواند به تیم کمک کند . یعنی واقعا یک کمک ، یک روحیه ، یک انگیزه ی مضاعفی برای ما می باشد که بتواند ما را سوق بدهد به اینکه بازی بهتری انجام بدهیم و در نتیجه گیریمان قطعا تاثیر گذار است . به هر حال سرمایه ایست که ما داریم و انشالله که بتوانیم به نحو احسنت از آن استفاده کنیم.

کلمات کليدي
محمد آبشک هافبک داماش سایت داماش

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 4 بهمن ماه، 1390 توسط maysam  چاپ مطلب


 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

Rashti_BaTasob ,maysam 

 

مرتبط باموضوع :

 شکست شهرداری رشت در نبردی شش امتیازی  [ شنبه، 25 آذر ماه، 1396 ] 301 مشاهده
 
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما : 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب