اخبار کوتاه - داماش یار

« تیم فوتبال داماش گیلان در مرحله دوم جام حذفی با شکست در برابر مهرگان دره شهر ایلام ، از دور مسابقات کنار رفت  .


عضويت سريع
شناسه :
نام اصلي:
ايميل:
تايپ مجدد:
رمز عبور:
تايپ مجدد:

کد امنیتی

 

مطالب گذشته
· گام بلند شهرداری رشت برای پیوستن به مربع قهرمانی با دبل حسینی نیا
· سردار بوکان یک – یک داماش گیلان؛ داماش گیلان از رسیدن به صدر جدول بازماند
· پیروزی داماش مقابل شهرداری بم با دبل صف‌شکن
· شکست داماش مقابل مقاومت در روز اشتباهات عجیب داوری
· داماش دو – یک کاسپین؛کام‌بک داماش مقابل کاسپین با طعم صدرنشینی
· استارت شهرداری رشت با تساوی در نیم‌فصل دوم
· علی آل کثیر: خواهان تقابل با یک تیم بزرگ لیگ برتری هستیم
· میلاد پورمحسن: داماش سودای فینالیست شدن دارد/ بدشانسی داماش در قرعه‌کشی جام حذفی
· محمد مختاری: حضور داماش در نیمه‌نهایی از روی شانس نیست
· داماش چهار- سه ماشین سازی؛ صعود فینالیست اسبق به جمع چهار تیم برتر جام حذفی
· سیامک فراهانی: انتقادات مجری برنامه نود سطحی بوده است / صعود به لیگ یک هدف غایی داماش
· عباس کندل: تمرکز شرط اصلی پیروزی مقابل ماشین‌سازی است
· محمد رستمی: صعود به نیمه‌نهایی جام حذفی دور از دسترس نیست
· با دبل آل کثیر؛ داماش صدرنشین جدید لیگ دو
· در آستانه دیدار معوقه از هفته دوم؛ پرداخت یک‌چهارم قرارداد داماشی‌ها / تسویه‌حساب داماشی‌های سابق در دی‌ماه
· با پیروزی مقابل شهرداری همدان؛ داماش به صدر نزدیک شد
· معصومه جهانچی : تساوی مقابل صدرنشین لیگ عادلانه‌تر بود
· در هفته پایانی نیم‌فصل اول؛ شکست خفیف شهرداری رشت مقابل صدرنشین لیگ
· داماش پیروز نبرد لیگ برتری‌های اسبق با هتریک پورصف شکن
· معصومه جهانچی : فرصت‌طلبی بازیکنان باعث پیروزی پرگل در دربی شمال شد

مطالب قدیمی تر


بازی های داماش گیلان

بازی بعدی داماش گیلان

--

--

--

بازی قبلی داماش گیلان

داماش گیلان دو - دو شهرداری ماهشهر

چهارشنبه 26 اردیبهشت - 17:00

عضدی رشت


» باقری خطیبانی : شهردار قصد خرید داماش را ندارد ؛ باید به هر دو تیم رشتی یکسان کمک کنیم

سایت هواداران داماش گیلان - اف سی داماش دات آی آر : در روزهای اخیر بحث درخواست خرید امتیاز یکی از دو تیم داماش گیلان یا سپیدرود رشت توسط شهردار رشت و غیر قانونی خواندن این درخواست از سوی برخی از اعضای شورا سوژه اصلی فوتبال رشت شده است . برای این منظور سراغ یکی از مخالفین این طرح خرید رفته ایم که علنا مخالفت خود را با درخواست شهردار اعلام داشته و بیان می دارد که شهردار بدنبال خرید داماش گیلان نبوده و سپیدرود را نیز برای انتخابات آتی شورا می خواهد . متن زیر مصاحبه اختصاصی اف سی داماش با باقری خطیبانی عضو ورزشی شورای شهر رشت می باشد که پاسخ های ش جواب بسیاری از سوالات در ذهن هواداران دو تیم رشتی را خواهد داد :

اف سی داماش دات آی آر : آقای باقری ! اگر اجازه بدهید چون شما فرد صریح و رکی هستید از همین ابتدا خیلی صریح از شما سوالی داشته باشیم . گفته می شود شما در بین اعضای شورای شهر تفکراتی ضد داماش دارید و در قضیه خرید داماش سنگ اندازی می کنید . این موضوع صحت دارد ؟
ببینید اینگونه بیان شده است که شهردار قصد خرید داماش یا سپیدرود را دارد . بنده همین ابتدا بگویم که مطرح کردن نام داماش برای خرید تنها بازی با افکار عمومی بوده است و قصد شهردار تنها خرید سپیدرود بوده است .
من کاندیدای ائتلافی باشگاه داماش گیلان بودم و ارادت خاصی به این باشگاه و هواداران ش دارم اما یک سوال از شما دارم . در حاضر در بین این پانزده نفر شورای شهر چه کسی نزدیک ترین فرد به کانون هواداری داماش می باشد ؟

اف سی داماش دات آی آر : مسلما آقایان رسولی و حاجی پور !
خب من در مورد آقای حاجی پور که خودشان سپیدرودی و پسرشان داماشی هستند این سوال را دارم که در بیست و پنجم همین ماه در شورای شهرستان رشت چه باشگاهی بنام خودتان ثبت کردید ؟ آقای رجا را از رضوانشهر برای خرید چه تیمی به رشت دعوت کردید ؟ آیا بدنبال خرید رهپویان نبودید ؟ خب این داماش که هست چرا همین داماش گیلان را نخریدید ؟

متن کامل مصاحبه اختصاصی اف سی داماش را در بیشتر ببینید :


اف سی داماش دات آی آر : در روزهای اخیر در رسانه ها شاهد خبری هستیم مبنی بر تقاضای خرید یکی از دو تیم داماش یا سپیدرود توسط شهرداری رشت . بعد از چند روز شما و آقای نودهی در مصاحبه ای اعلام داشتید که این حرکت شهردار خلاف مقررات است . کمی در این مورد توضیح می دهید ؟
تقریبا دو سال و نیم پیش بود با تیم سپیدرود رشت به قزوین رفته بودیم و آن بازی را با چهار گل شکست خوردیم . سالی که به لیگ سه سقوط کردیم . به همراه دکتر عبداللهی در امام زاده هاشم برای استراحتی کوتاه ماشین را نگه داشتیم که ثابت قدم - در آن زمان هنوز شهردار نشده بودند - نزد ما آمدند و اعلام داشتند اگر من شهردار باشم تیم سپیدرود را خواهم خرید . این حرف را برای این زده بود که رای من را در شورا برای شهردار شدن داشته باشد .
بعد این فرد به دروغ می گوید قصد خرید یکی از دو تیم داماش یا سپیدرود را دارم درصورتیکه وی تنها به دنبال خرید سپیدرود است . شما ببینید در سال های گذشته چه افرادی از شورای شهر برای کمک به داماش پیش قدم شدند ؟ دو سال پیش شب عید خود بنده به عنوان اولین نفر برای کمک صد میلیونی به داماش پیشقدم شدم و امضا کردم . همین امسال برای کمک صد تومانی باز هم آقای نودهی به عنوان اولین نفر پاپیش گذاشتند و امضا کردند .
این هایی که از شورا آمدند و کمپینی برای داماش زدند چه کار کردند ؟ بنده به آقای رسولی گفتم شما دارید داماشی ها را بازی می دهید و دست از این کار بردارید . به او گفتم تو عضو هیات مدیره سپیدرود هستی و برای این تیم دو پارکینگ گرفتی چرا برای داماش کار نمیکنی و بیخود بازی شان می دهی ؟

این را بدانید که شهردار داماش را نمی خواهد و به دنبال سپیدرود است . الان سپیدرود به لیگ دسته یک آمده است و برای بازی آخرش بیست هزار هوادار آمده است این ها را وسوسه کرده که بیایند این تیم را بگیرند . می دانید برای چه ؟ برای اینکه از این تیم و هواداران شان سو استفاده کنند و در شورای بعد نفرات خودشان را روی کار بیاورند و شهردار شدن شان تضمین شده باشد. برای اینکه حامیان شان در مجلس سه نفره بعدی رای بیاورند . این ها بدنبال فوتبال نیستند .

اف سی داماش دات آی آر : اما شهردار اعلام کرده است برای ش فرقی نمی کند که سپیدرود را بخرد یا داماش گیلان را . شما این ادعای شهردار را تکذیب می کنید ؟
شهردار اگر گفته برای ش فرقی نمی کند کدام تیم را میخواهم یقین بدانید که دروغ گفته است و بدنبال عوام فریبی است . اون فقط و فقط بدنبال سپیدرود رشت است . او اصلا از ورزش چیزی نمی فهمد ؛ سپیدرود را هم برای کارهای سیاسی و انتخابات آتی شورای شهر می خواهد .

اف سی داماش دات آی آر : بر فرض اگر شهردار سپیدرود را بخواهد نظر شما به عنوان فردی که هم عضو شورای شهر و هم عضو هیات مدیره سپیدرود هستید با این درخواست شهردار موافقت می کنید ؟
به هیچ وجه . ببینید ما در شورا شش میلیارد تومان برای ورزش این شهر بودجه اختصاص داده ایم . بنده در شورا هم گفته ام که این بودجه چرا تنها فقط به یک تیم برسد ؟ بنده گفتم که بخشی از این بودجه را بین این دو تیم بطور مساوی تقسیم کنیم . مثلا اگر چهار میلیارد می خواهیم به فوتبال شهر کمک کنیم دو میلیارد به سپیدرود و دو میلیارد به داماش بدهیم . چرا باید شهردار در پی خرید یک تیم باشد و با این کار بین هواداران این دو تیم تفرقه بیفکند ؟
مگر می شود ما تنها برای یک تیم هزینه کنیم ؟ مثلا بگویند باقری عضو هیات مدیره سپیدرود است و همه بودجه را به سپیدرود می دهند ؟ آیا من در شورای شهر نماینده سپیدرود هستم یا نماینده همه مردم رشت ؟ وظیفه من است که به هر دو تیم به یک چشم نگاه کنم کما اینکه تا به امروز نیز این چنین بوده است .
شهردار باید بداند که ما به عنوان نمایندگان مردم رشت موظفیم از هر دو تیم رشتی حمایت کنیم . ما از هواداران هر دو تیم رای گرفته ایم و روا نیست تنها به یک تیم کمک کنیم .
بنده افتخارم این است که یک عضو ورزشی شورای شهر هستم . بنده حتی در کودکی توپ جمع کن بودم و به آن افتخار هم می کنم . بعد از جنگ همه وصیت کردند که برای مان کتابخانه بزنید مسجد بزنید مدرسه بزنید ولی من وصیت کردم که بعد از مرگم برای م زمین فوتبال بزنید . این ها را گفتم که بدانید من تا چه اندازه ورزشی هستم .

اما از طریق سایت شما می خواهم موضوعی را بگویم . در یکی دو روز گذشته گویا این گونه القا شده است که شهردار بدنبال خرید داماش است و بنده مخالفم . بنده باز هم تکرار می کنم که کاندیدای ائتلافی داماش بوده ام با مردان داماش نظیر جهانپور ، ناظمی و هرندی رفاقت دارم . مگر می توانم جلوی سر و سامان گرفتن این تیم را بگیرم . بنده از روزی که عضو شورا شدم همواره در کنار سپیدرود به داماش هم کمک کرده ام ؛ حرف بنده این است که شهردار صراحتا گفته است که داماش را نمی خواهد و بدنبال سپیدرود رشت است . بنده می گویم نباید یک تیم را خرید و به تیم دیگر رسیدگی نشود و بین هواداران این دو تیم تفرقه انداخت . این حرکت خوبی نیست و رای آوردن به چه قیمتی ؟ بازی با احساسات مردم یک شهر ؟ بنظر شما ارزشش را دارد ؟

ببینید همین الان هر کدام از اعضای شورای شهر که می گویند داماش را میخواهیم نامه بزنند بنده حتما هشت امضا می گیرم . ولی این ها دروغ می گویند . این ها کمند را هم زده بودن و سر آخر نه تنها کمکی به داماش نکردند بلکه احساسات هواداران را نیز به بازی گرفتند . در انتها این ما بودیم که صد میلیون تومان شب عید به داماش گیلان کمک کردیم .

اف سی داماش دات آی آر : شما می گویید اعضای شورا داماش را نمیخواستند اما بیشتر از هفت نفر در تمرین داماش حضور پیدا کرده بودند و گفتند داماش را می خواهیم .
اصلا بعضی از آن ها نمی دانستند برای چه به تمرین آمده اند !

اف سی داماش دات آی آر : اما می گفتند که حتی برای خرید داماش گیلان امضا هم داده بودند ؟
کدام امضا ! ما که امضایی از آن ها ندیدیم . تازه شهردار هم آن موقع می گفت که تیمداری خلاف مقررات است . جالب است الان که نزدیک انتخابات شورا شده است دیگر نمی گوید که تیمداری شهرداری خلاف مقررات است .

اف سی داماش دات آی آر : آقای باقری در هیات مدیره سپیدرود سه عضوش از اعضای شورای شهر هستند و یکی دو عضو دیگر شورا هم که اغلب در جلسات هیات مدیره باشگاه رفت و آمد دارند . فکر نمی کنید وقتی خبر از خرید تیم توسط شهردار بر روی خروجی خبرگزاری ها آمد و اعضای شورای شهری که در هیات مدیره سپیدرود هستند خبر از این موضوع ندشتند توهین به شعور این اعضا می باشد ؟
قبلا هم گفته ام شهردار تعادل روحی روانی ندارد . آقای شهردار اصلا کاره ای در این زمینه ها نیستند یک چند نفری بیرون برای ایشان املا می نویسند و ایشان انشا می کنند !
ما اصلا شورایی نداریم . شورای چهارم مچل ! است . یک کوچه ای آسفالت می کنند چهار تا خیابان را آب و جاروب می کنند . ولی از توهینی که می گویید بله درست می گویید ایشان نه تنها به اعضای شورا بلکه به شعور این شهر نیز توهین کرده است . پیاده راهی که چهار میلیارد تومن هزینه اش بوده را شانزده میلیارد اضافه تر هزینه کرده است و 300 ٪ انحراف بودجه داشته است. آیا این توهین به شعور این شهر نیست ؟

اف سی داماش دات آی آر : شما صحبت از بودجه شش میلیاردی کردید اما شنیده ها حاکی از بودجه دو میلیارد و هشتصدی بود که یک میلیارد نیز گویا اخیرا کاهش پیدا کرده است . کدام یک حقیقت دارد ؟
بودجه ورزشی شش میلیارد تومن است . اما در مورد خرید تیم جالب است که ما در قسمت های مختلف شهرداری حتی به ضعیف ترین قشرمان که رفتگران این شهر هستند بیش از سه ماه است که حقوق شان را پرداخت نکرده ایم آنگاه چطور می توانیم یک تیم فوتبال را اداره کنیم ؟
آن زمان که شهرداری وضع ش خوب تیم استقلال شهرداری رشت توسط همین آقای حاجی پور هبه شده بود الان که وضع مالی شهرداری خوب نیست چطور می توانیم تیم داری کنیم .
در تیم داماش قلی زاده مثل برادر من است . ایشان با من تا خاک دشمن آمده است در جنگ یک پای ش آسیب دیده است آن وقت من چطور به عنوان یک عضو شورای شهر وجدانم باید قبول کند به تیم داماش کمک نکنم و سپیدرود را شهرداری بخرد و تنها به سپیدرود کمک شود .

اف سی داماش دات آی آر : ولی در قضیه پارکینگ هایی که به سپیدرود داده شد دیدیم که عدالت برقرار نشد و به داماش چیزی نرسید . اینکه اعضای هیات مدیره سپیدرود این تعامل را با شهرداری دارند که دو پارکینگ بگیرند اتفاقی است قابل تحسین اما با صحبت های شما که امکانات برای دو تیم یکسان باشد تناقض دارد .
این سوال را از آن عضو شورای شهری بپرسید که کمند تشکیل داده است . در جلسه ای کنار من نشسته بود به او گفتم چرا اینقدر منافقانه عمل می کنی . از این ور برای سپیدرود دو پارکینگ می گیری آن طرف می روی هواداران داماش را گول میزنی می گویی می خواهم به شما کمک کنم .چه کمکی به داماش و هوادارانش کردی ؟

اف سی داماش دات آی آر : بنظر شما کمکی به داماش گیلان شده بود ؟
شما از آقای قلی زاده بپرسید دو تا صد میلیون تومانی ای که شورا به داماش داد از طریق چه کسانی بوده است ؟ یک بار بنده و یک بار هم آقای نودهی این کار را برای داماش گیلان انجام دادیم .

اف سی داماش دات آی آر : آقای باقری شما به عنوان یک عضو ورزشی شورای شهر استدلال تان از تیم داری شهرداری در سطح حرفه ای چیست ؟ آیا موافق این قضیه هستید ؟
معاون وزیر کشور اعلام کرده است که شهرداری ها حق تیمداری ندارند و ما را از تیمداری در سطح حرفه ای منع کرده اند . استانداری ها نیز برای کلیه شوراها و شهرداری های کشور نامه زده اند که حق تیمداری ندارید . با توجه به این نامه آقای شهردار چطور می گوید که می خواهم تیم بخرم و تیمداری کنم ؟ آیا ایشان که تا دیروز قانون را می دانستند امروز قانون را فراموش کرده اند ؟
ایشان می خواهد به طرفدار داماش و سپیدرود بگوید من می خواهم این کار را بکنم ولی شورا مخالفت می کند . با این کار می خواهد خودش را قهرمان جلوه دهد . هدف ایشان این است که مردم را در مقابل شورا قرار دهد .

اف سی داماش دات آی آر : اما شهرهایی مثل تبریز و بوشهر و بندرعباس تیم دارند چرا آن ها منع نشده اند ؟
آن ها پیش از ابلاغ این قانون تیم داشته اند و مسلما به آن ها نیز ابلاغ شده است که تیم ها را واگذار کنند .

اف سی داماش دات آی آر : شما می گویید که شورا به دو تیم رشتی یکسان کمک کند و این خیلی خوب است . آیا ساز و کاری وجود دارد که این کمک صورت بگیرد ؟ مثلا در برهه ای از فصل گذشته ، از شورا پالس هایی منفی آمده بود که چون داماش باشگاهی خصوصی است ما نمی توانیم به این باشگاه مردمی کمک کنیم .
دقیقا همان کمک 225 میلیون تومانی که به سپیدرود شد به داماش گیلان نیز شده است و مطمئن باشید در آینده نیز همین گونه خواهد بود و به هر دو تیم یکسان کمک خواهد شد .
ببینید کمک های اضافه تری که به سپیدرود صورت گرفت این ها بوده اند . دو پارکینگ توسط آقای رسولی برای سپیدرود گرفته شد مهمانسرای شهرداری و همینطوری اتوبوس های اعزام تیم به سفرهای خارج استانی از طریق شهرداری بوده است .

البته شما می توانید از شهردار هم بپرسید . بنده یک بار زنگ نزدم که بگویم این کارها را تنها برای سپیدرود انجام بدهید چون اعتقادی به این ندارم که تنها به یک تیم کمک شود . اگر زنگ بزنم مطمئن باشید برای هر دو تیم زنگ می زنم همانطور که گفتم در داماش نیز دوستان زیادی دارم که هر کمکی از دستم بر آید برای شان انجام می دهم .

اف سی داماش دات آی آر : عدم در اختیار گرفتن امکانات شهرداری از سوی داماش گیلان بنظر شما بدلیل کم کاری مسئولین خود داماش گیلان نبوده است ؟
خب آن کمپینی که زده شده بود آن ها چرا برای کمک به داماش این کار ها را انجام ندادند ؟ شما مگر نمی گویید هفت نفر هشت نفر از اعضای شورا آمدند در تمرین داماش ؟ چرا آن ها این امکانات را برای داماش نگرفتند .

اف سی داماش دات آی آر : خب آن ها بعدها گفتند که ما باید تیم را بگیریم تا این امکانات را برای داماش فراهم کنیم .
مگر سپیدرود را گرفته اند که این امکانات برای ش فراهم آورده شده است ! این ها بهانه هایی واهی هستند برای عوام فریبی و بازی با احساسات هواداران داماش .
این ها اصلا به دنبال داماش نبودند و تمام هدف شان این است که سپیدرود را بگیرند .

اف سی داماش دات آی آر : ولی باز این قانع کننده نیست . همه این ها باعث نمی شود که در بحث امکانات از عدم پیگیری مسئولین داماشی چشم پوشی کنیم .
آقای قلی زاده این جا نیست ولی خدای ش هست ایشان بارها و بارها خواهش می کردند که فلان امکانات را به داماش بدهید . مدام پیگیر بودند . از خرم آباد زنگ زده بود که آقای باقری به داد داماش برس . در راه مازندران به آقای نودهی زنگ زده بودند که تیم وضعیت بحرانی دارد به دادمان برسید . یک پای ش در جنگ مجروح شده است ولی با این وضعیت مدام به شورا و شهرداری می آمدند و پیگیر گرفتن امکانات برای داماش بودند .
شهردار از نظر جایگاه خدمتی ، شاگرد قلی زاده هم نمی شود اما می رفت دم در شهردار می نشست با ایشان صحبت کند و برای تیم داماش یک پولی بگیرد .

اف سی داماش دات آی آر : شما در ابتدای صحبت های تان گفتید آقای حاجی پور امتیاز رهپویان را خریده است . این امتیاز از سوی شورا خریداری شده است ؟
نه . ایشان از طریق سرمایه گزار خارجی به دنبال امتیاز رهپویان هستند و سهمیه اش را به رشت خواهند آورد . تیمی به نام داماش گیلانیان نیز ثبت کرده اند و از طریق مدیر کل ورزش در حال گرفتن پروانه اش هستند .

اف سی داماش دات آی آر : با این تفاسیر اینگونه برداشت می شود که شهرداری بدنبال خرید داماش نیست و آوردن اسم داماش به نوعی بازی با احساسات هواداران داماش می باشد .
بله . بنده به شما گفتم که شهرداری به دنبال داماش گیلان نیست و حالا که سپیدرود به لیگ یک آمده است بوی کباب به مشام ایشان رسیده است . ایشان از طریق مشاوران ش قصد خرید سپیدرود را دارند تا برای انتخابات آتی شورا از آن سو استفاده کنند .

کلمات کليدي
داماش گیلان سپیدرود رشت شورای شهر شهرداری رشت شهردار رشت

ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 30 خرداد ماه، 1395 توسط maysam  چاپ مطلب


 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

max3 

 

مرتبط باموضوع :

 پخش زنده دیدار داماش - گیتی پسند از شبکه باران  [ چهارشنبه، 18 شهريور ماه، 1394 ] 2126 مشاهده
 
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما : 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب