اخبار کوتاه - داماش یار

« تیم فوتبال داماش گیلان در مرحله دوم جام حذفی با شکست در برابر مهرگان دره شهر ایلام ، از دور مسابقات کنار رفت  .


عضويت سريع
شناسه :
نام اصلي:
ايميل:
تايپ مجدد:
رمز عبور:
تايپ مجدد:

کد امنیتی

 

مطالب گذشته
· تیم فوتسال بانوان شهرداری رشت پیروز داربی شمال کشور
· بازسازی ورزشگاه‌های گیلان؛ از شعار تا عمل
· با دابل آل کثیر؛ داماش صدرنشین جدید لیگ دو
· پیروزی پرگل دختران شهر باران مقابل دریژنو
· دایی شیرزاد اسطوره اخلاق مداری ورزش گیلان/ چهره های ارزشمند فراموش نشوند
· سیامک فراهانی: صدرنشینی نیم‌فصل به‌دردمان نمی‌خورد/ حضور پرقدرت داماش در نیمه‌نهایی جام حذفی
· محمدرضا حاجی پور: هدفمان صعود به لیگ یک است / اعاده حیثیت داماش در جام حذفی
· داماش صدرنشین جدید لیگ دو؛ داماش گیلان دو - فولاد اهواز صفر
· تساوی مدعیان صعود در اراک؛ زور داماش و خوشه طلائی به هم نرسید
· گام بلند شهرداری رشت برای پیوستن به مربع قهرمانی با دبل حسینی نیا
· سردار بوکان یک – یک داماش گیلان؛ داماش گیلان از رسیدن به صدر جدول بازماند
· پیروزی داماش مقابل شهرداری بم با دبل صف‌شکن
· شکست داماش مقابل مقاومت در روز اشتباهات عجیب داوری
· داماش دو – یک کاسپین؛کام‌بک داماش مقابل کاسپین با طعم صدرنشینی
· استارت شهرداری رشت با تساوی در نیم‌فصل دوم
· علی آل کثیر: خواهان تقابل با یک تیم بزرگ لیگ برتری هستیم
· میلاد پورمحسن: داماش سودای فینالیست شدن دارد/ بدشانسی داماش در قرعه‌کشی جام حذفی
· محمد مختاری: حضور داماش در نیمه‌نهایی از روی شانس نیست
· داماش چهار- سه ماشین سازی؛ صعود فینالیست اسبق به جمع چهار تیم برتر جام حذفی
· سیامک فراهانی: انتقادات مجری برنامه نود سطحی بوده است / صعود به لیگ یک هدف غایی داماش

مطالب قدیمی تر


بازی های داماش گیلان

بازی بعدی داماش گیلان

--

--

--

بازی قبلی داماش گیلان

داماش گیلان دو - دو شهرداری ماهشهر

چهارشنبه 26 اردیبهشت - 17:00

عضدی رشت


» حمله عابدینی به کمک مربی داماش : انگار در قهوه خانه نشسته بود

سایت هواداران داماش گیلان

مدیرعامل باشگاه داماش گیلان گفت: فرصتی که به دینورزاده داده بودم، از دست رفته و شک نکنید اگر جای او فرد دیگری بود، الان برکنارش می کردم.

امیرعابدینی در گفت و گوی تفصیلی با پانا در خصوص نتایج ضعیف داماش گیلان، شعار تماشاگران علیه دینورزاده، تغییر در کادر فنی و مسائل دیگر صحبت کرد .
باز هم داماش نتیجه نگرفت و مساوی کرد.
بازی داماش و مس خیلی خوب بود. نمی دانم بازی را دیدید یا نه ولی مس خیلی متحول شده بود. بچه های ما فکر نمی کردند مس بحران زده این قدر قوی به رشت بیاید و این قدر جلوی ما خوب بازی کنند. خوب بازی کردیم ولی مثل همیشه نتیجه نگرفتیم. فعلا مشکلی نمی بینم که نگرانش باشم.
 
یعنی نتیجه نگرفتن داماش مشکلی نیست که باعث نگرانی شما شود؟
باور کنید نه. نگران نیستم. باید باور کنیم فوتبال همین است. این استثنائات فوتبال نیست بلکه اتفاقات طبیعی فوتبال است. باور کنیم که لیگ ما خوب شده و تیم های شهرستانی قوی شدند. دیگر مثل سال های قبل نیست که مثل جنگ ها غنایم زودتر تقسیم شود و بگوئیم 4 تیم بیایند قهرمان شوند و فلان تیم ها از لیگ می افتند. استقلالی که آن طور فولاد را در اهواز در هم می پیچاند، در تهران به تراکتور می بازد. سپاهان مقابل فجر چکار کرد؟ نفت تهران با سایپا چکار کرد؟ این فوتبال است و باید قبول کرد که هرتیمی حقش را می گیرد. الان حق تراکتور است که صدرنشین باشد.
 
مس با بلازویچ متحول شده بود؟
باور نمی کنید. بلازویچ با یک تاکتیک خیلی ساده گره مس را باز کرده است. تیمی که بی حساب و کتاب گل می خورد دیگر خبری از آن ضعف نیست. این نشان می دهد که او مربی توانمند و قابلیست. البته ما مستحق پیروزی بودیم. یک کاشته مهدوی کیا زد که به داخل تیر دروازه خورد و در اتفاقی عجیب بیرون آمد.
 
داماش اشتباه تاکتیکی هم داشت؟
بله ما اشتباهات تاکتیکی هم داشتیم. وقتی یک بر صفر جلو بودیم می توانستیم بهتر تعویض کنیم. باید خط هافبک را تقویت می کردیم چون این قدر دوندگی داشتند که خط هافبک ما ضعیف شده بود اما ما بازیکن گوش راست را بیرون کشیدیم و یک گوش راست دیگر به بازی آوردیم. خوب این نشان می دهد که هیچ تغییری در تیم ایجاد نشد.
متن کامل مصاحبه را در بیشتر ببینید:

هواداران داماش به دینورزاده اعتراض هم کردند. این طور بود؟
این زمزمه ها از روز اول بود و حالا بروز کرده است. اگر به این اعتراضات توجه می کردم که نباید دینورزاده را از همان ابتدا سرمربی تیم می گذاشتم. یکی از روزنامه ها قبل از لیگ تیتر زده بود "تیم بزرگ، مدیربزرگ، مربی بزرگ می خواهد". شما مربی بزرگ را در چه می دانید؟ نمی گویم دینورزاده ایرادی ندارد و بدون ضعف است ولی مگر این رسانه ها به تعویض های کرش گیر نمی دهند؟ ارباب جراید از فرگوسن هم ایراد می گیرند. این طبیعت فوتبال است. وقتی هوادار پیروز می شود، خوشحال است و تیمش می بازد، ناراحت. چون خودش مقصر نیست سعی می کند این شکست را به گردن کسی بیندازد و این یک نفر چه کسی بهتر از مربی؟
 
مهمترین ضعفی که داماش دارد، چیست؟
در حال حاضر خط هافبک ما ضعف دارد. هافبک ما زهر لازم را ندارد. آبشک بازیکن جوانی است که روی او حساب ویژه ای باز کردیم ولی در هربازی کارت می گیرد. این نشان می دهد که فوتبالش پیشرفت کرده ولی کلاس فوتبال ندارد. آبشک از آن دست بازیکنی است که اگر به تیم ملی دعوت شود، به فراموشی سپرده می شود. باید او را نیمکت نشین کنیم و فرصت دهیم تا از بیرون بازی را ببیند و به اشتباهش پی ببرد تا ببیند در زمین باید چه کاری می کرده که نکرده.
 
در این بین مشکل دیگری هم هست؟
بله . بعضی مواقع دینورزاده تحت تاثیر مسائل بومی و غیربومی قرار می گیرد. الان مردم رشت موفقیت می خواهند. وقتی این بازیکنان با تیم رشت قرارداد دارند یعنی این که متعلق به داماشند. چرا مردم به محمدی که داخل دروازه است اعتراض نمی کنند؟ چون می دانند گلر خوبی است. انصافا هم مقابل مس چند توپ عالی گرفت. این طور که من شرایط را می بینم بد نتیجه نگرفتیم . مقابل مس زنیدپور عالی بود. غلامی خودش را پیدا کرد و یک گل عالی زد. ابوذر رحیمی الانم جایش در تیم ملی خالیست. باید دینورزاده از این حالت بومی و غیر بومی خود را رها کند.
 
در این مورد با دینورزاده صحبتی هم داشتید؟
گاهی مواقع خود من هم تحت تاثیر مردم قرار می گیرم. چون بالاخره برای مردم کار می کنیم. مردم دنبال هنجار هستند ولی همه ناهنجاری است. حالا بیائیم این هنجار فوتبال را هم به خاطر سلیقه خود از آنها بگیریم که درست نیست. البته نمی گویم آنها اشتباه می کنند ولی هروقت به حرف آنها گوش دهیم، ضرر می کنیم. گاهی اوقات هم باید به حرف تماشاگران گوش کرد. وقتی مهدوی کیا که یکی از بازیکنان بااخلاق و فنی ایران است هنوز به اوج نرسیده، نباید به او بازی داد تا به اوج برسد هرچند شاید در این سن و سال دیگر به اوج برنگردد ولی اگر یک نیمه هم بتواند در اوج باشد، کافیست. این مورد باید برای تاپ ترین بازیکن رشت هم صدق کند. اگر دینورزاده این مسائل را رعایت کند، می توانیم نتیجه بگیریم. چیزی به نظرم می آید که باید حتما بگویم.
 
بفرمائید.
من بازی داماش و مس را از تلویزیون می دیدم و به این نتیجه رسیدم که باید روی نیمکت تیم اتفاقاتی بیافتد. یکی از کمک مربیان تیم مثل مالباختگانی که در قهوه خانه می نشینند، آن قدر افسرده و بد روی نیمکت نشسته بود که اگر بازیکن نیمکت را نگاه می کرد، خود را می باخت. خوب این مربی دیگر جواب نمی دهد و اگر هم جواب دهد به درد من نمی خورد. باید به دینورزاده بگویم که روی نیمکت تغییراتی بدهد.
آمدن "بیرول" مربی خارجی که قرار بود به داماش بیاید به کجا کشیده شد؟
والا اول روی 200 هزار دلار با من توافق کرد. وقتی حرفش در روزنامه ها مطرح شد، قیمتش را به 200 هزار یورو تغییر داد با حقوق ماهیانه جمعا می شد حدود 400 میلیون. من هم که دیدم این طور قیمت را برد بالا قیدش را زدم. الان با یک کمک مربی مجارستانی صحبت کردم که مربی خوبی است. واقعا بعضی ها نمی آیند در ایران اسیر شوند. او هم سرمربی است و به او گفتم نمی شود که یک دفعه بیایی سرمربی شوی. حداقل باید 3 ماه روی نیمکت به عنوان کمک مربی کار کنی. من هم که نمی توانم با مربیان کوچک کار کنم !
 
حالا این مربی بیاید به عنوان سرمربی می آید یا نه؟
دارید مرا اذیت می کنید ! گفتم که او به عنوان کمک می آید. وقتی به میاچ گفتم او مردانه به من گفت که اگر دایی تیم نگیرد به داماش می آیم. دارکو هم که رفت پیش بلاژویچ اگر روزی به این نتیجه برسم که دینورزاده باید برود، یکی از مربیان داخلی معمولی می آورم که خیلی ها آنها را سطح بالا می دانند وگرنه سرمربی خارجی خیلی بزرگ در حد استانکو.
 
مربیان ایرانی به نظر شما در حد معمولی هستند؟
بله معمولی هستند. مگر بعد از مربیان باکلاسی مثل جلالی، مظلومی، قلعه نویی، ابراهیم زاده و دایی مربی سطح خوبی داریم؟ به غیر از اینها همه مربیان معمولی هستند.
 
فرصتی که دینورزاده در داماش دارد، تا چه زمانی است؟
فرصتش از دست رفته است. او باید 7 پوئن از 5 بازی می گرفت که نگرفت. البته مربی و آدم بسیار خوبی است. او حق دارد که بیشتر به او وقت بدهیم. اگر هرکس دیگری جای دینورزاده بود او را برکنار می کردم. در واقع با او قطع همکاری می کردم.
کلمات کليدي
عابدینی امیر عابدینی مدیر داماش مدیر عامل داماش مهدی دینورزاده باشگاه داماش

ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 20 شهريور ماه، 1390 توسط maysam  چاپ مطلب


 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

maysam ,antiros 

 

مرتبط باموضوع :

 
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما : 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب